Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 20.01.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Знайомі незнайомці

Лісові горішки для тварин і людини
Жовті сережки серед снігу й морозу – таку красу можна помітити уже зараз, посеред зими. Ними прикрашене голе гілля кущистих зарослей на узліссі чи обабіч лісових доріг. Це – майбутній цвіт ліщини, незмінної супутниці деревних порід нашого подільського листяного або мішаного лісу.
Ліщина звичайна або європейська - багаторічна рослина родини березових, відома під народними назвами горішник, орішина, лісовий горіх. Ліщина зростає в підліску листяних і мішаних лісів і є важливою частиною єдиної біосистеми, виконуючи свою роль у житті лісу.
У ліщини такі корисні та смачні плоди, які ми знаємо з дитинства і називаємо лісові горішки. Для лісових мешканців ці горіхи – цінний харч у сувору зиму. Плодами ліщини ласують білка, кабан, миша, різні птахи. А от окультурений родич лісової ліщини – це фундук. Саме його широко використовують у кондитерському виробництві, додаючи у шоколад, цукерки, торти. А серед вегетаріанців популярні олія, рослинне молоко, що виготовляють з ліщини, борошно, горіхові пасти.
Ці скромні квіти-сережки часто розцвітають ще навіть коли не зійшов сніг, у березні-квітні. Але мало хто знає, що у ліщини два типи квітів – «жіночі» і «чоловічі» (тичинкові та маточкові). Це однодомна рослина, тобто ці одностатеві квіти знаходяться на одній рослині, ростуть на різних гілках. Листя ж на кущі розпускається уже після цвітіння.
А ще цікавий той факт, що часто бджолярі збирають пилок ліщини для підгодівлі бджіл узимку. Зрізають гілки і ставлять їх у теплу воду, ліщина випускає сережки та розсіює велику кількість пилку, його збирають і готують суміші для підгодівлі бджолиних сімей.
Ліщина звичайна має цінність як харчова, жироолійна, медоносна, лікарська, танідоносна, фарбувальна, деревинна, декоративна, фітомеліоративна рослина.
Подільський ліс прекрасний у будь-яку пору року! Спостерігайте цю красу і бережіть її!