• 07.03.2019
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Жіноче обличчя лісового господарства Вінниччини

Сьогодні на 11 держпідприємствах лісового господарства і в апараті Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства працює більше 1600 осіб, з яких 280 - представниці прекрасної половини людства.
Мабуть, уже давно не мають сенсу суперечки на тему «(не)жіночих» професій. Адже українки сміливо і впевнено доводять, що слабкою жіноча стать залишається лише в обіймах сильного чоловіка. А в найрізноманітніших сферах та іпостасях українська жінка залишається справжньою, незламною, привабливою, сильною, мудрою і багатогранною. Чи то на керівній посаді, чи творячи на домашній кухні кулінарні шедеври, у науковій лабораторії та за касою супермаркету, тягнучи шкільний ранець, дитячий візок і продукти водночас, або ж граціозно на високих підборах заскакуючи у переповнену маршрутку, і на передовій фронту, і за кермом волонтерського буса, відкриваючи в декретній відпустці власну справу, коли вона займається важкою атлетикою, організовує успішні або не дуже проекти, плете вечорами шкарпетки чи миє посуд – і  вперто залишається Жінкою у щоденному протистоянні усіх потреб та обов’язків, не зважаючи на погоду, медичні реформи, дефолти та всякі там фондові ринки…
Жінка 21-го століття проявила себе практично в усіх сферах. Традиційно в лісовому господарстві жінок завжди було мало. За відомими нам даними, в установах Губерніяльних та Повітових лісничих, а пізніше - і в системі держлісгоспів, лісгоспзагів Вінниччини жінки взагалі не працювали на посадах керівників установ, директорів. У сучасному лісовому господарстві Вінниччини працює чимало представниць прекрасної половини людства на суто лісівничих та інших посадах. Є жінки на посадах керівників підрозділів, багато професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників. Це різноманітні професії, які вимагають різних якостей – уваги, фізичної витривалості, точності, зібраності, комунікативних умінь, глибоких фахових знань, практичних навиків, інтуїції, працелюбності. Але, безперечно, усі жінки і лісовому господарстві Вінниччини мають спільну рису – любов до Лісу! І увесь їхній незамінний, потрібний труд шанують та цінують колеги-чоловіки.
Сьогодні серед одинадцяти лісгоспів жінка займає посаду головного лісничого у ДП «Тульчинське ЛМГ» - Кілимник Галина Петрівна. Є на Вінниччині одна жінка-лісничий - Ткаченко Людмила Іванівна, лісничий Дашівського лісництва ДП «Дашівське ДЛМГ». Маємо також 7 помічниць лісничого, 8 жінок на посаді старших майстрів лісу, 4 – майстри лісу. Є дві представниці жіночої статі, які працюють на посадах інженера з лісових культур, по одній – займають посади інженера з охорони та захисту лісу, інженера з охорони праці, майстра лісового розсадника, майстра цеху переробки, майстра лісозаготівельних робіт, техніка лісового господарства та навіть є одна жінка машиніст-кранівник в Іллінецькому лісгоспі!
Мабуть, природно, що абсолютно всі 11 інспекторів з кадрів лісгоспів є жінками, роботу яких уміло і професійно координує все ж чоловік - Шмалюх Анатолій Миколайович, головний спеціаліст з питань персоналу Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.
Серед посад бухгалтерів перевага за жінками (49 із 50), багато жінок серед головних бухгалтерів (7 із 12). Перемога жіночого начала в економістів (11 із 14) та головних економістів (8 з 10).
У нас (перепрошую за гендерну нетолерантність - але все ж таки це природно) жодна жінка не працює на посаді єгеря, мисливствознавця, вальника лісу, інженера-механіка, тракториста. Та все ж таки жінка в лісовому господарстві Вінниччини – на почесному місці!
І в переддень свята весни та жінок хочеться побажати подільським лісівничкам та їхнім сім’ям міцного здоров’я, мирного неба, любові в усьому, що вони роблять, тепла, щирості, кохання!
Зі святом!