Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 22.10.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

«Зелена країна» на Вінниччині: шестирічні малюки в музеї лісу


Співпраця лісівників Вінниччини з педагогічними та учнівськими колективами є постійною і плідною. На базі держлісгоспів діє 50 учнівських лісництв, членами яких є майже 7 тисяч учнів. Вихованці учнівських лісництв, педагогічні та учнівські колективи активно долучилися до акції «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна».
Цього разу про таку необхідну професію, як лісівник, чим він займається, кого охороняє, дізнавалися  наймолодші відвідувачі лісівничого еколого-просвітницького центру Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.
Екскурсію в цікавий світ природи провів прес-секретар Вінницького ОУЛМГ Станіслав Вовк. 5-ти та 6-річні дошколярики прийшли на урок природи не лише із педагогами, а й з мамами, бабусями і дідусями. Ще б пак, стільки всього цікавого, нового і корисного тут вони сьогодні дізналися! Тому було приємно і дорослим розділити із малечею цей радісний момент посвяти у таємниці лісового життя.
Дітки навперебій відповідали, для чого нам потрібні дерева, кисень, уважно слухали, як визначити вік дерева і які дерева ростуть у подільських дібровах. Дізналися, як садять майбутній ліс, розповідали, які дерева вже самі садили. Активно цікавилися тваринним світом рідного краю, запитували, слухали про зубрів, диких кабанів, дикого кота, крижнів, бобрів, птахів, розповідали, як потрібно рятувати й оберігати ліс, його мешканців. І залюбки фотографувалися.
Для маленьких відвідувачів такі зустрічі у справжньому святилищі лісової мудрості стають надзвичайно корисними та пізнавальними. Емоції переповнювали і дітей, і дорослих. Тому так не хотілося залишати музей лісу! А на прощання дітки підходили до опудала дикої тварини  чи птаха зі словами: «Ну, пока, вовчику...», «Пока, фазанчик...».
Лісівничо-просвітницька діяльність для вінницьких лісівників має особливо важливе значення. Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням та дорослими лісівники створили 34 лісівничих еколого-просвітницьких центри, 58 лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів.

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ