Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 20.04.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

З лісівниками ДП «Іллінецький лісгосп» створювали новий ліс школярі та учителі

З 21 березня по 17 квітня тривала Всеукраїнська акція, ініційована Державним агентством лісових ресурсів України, «Створюємо ліси разом». До створення нових лісів долучилося багато жителів Вінницької області, у тому числі й підростаюче покоління. Разом із лісівниками ДП «Іллінецький лісгосп» до весняного висаджування лісу долучилися школярі та педагоги Погребищенської школи №1.
З лісівниками Погребищенського лісництва на чолі з лісничим Козачуком В.Б. садили майбутній ліс школярі та учителі школи. Але створювали не просто ліс, а захисні насадження (новий ліс) у меліофонді. Це землі, передані під заліснення.с.Білашки (Погребищенська територіальна громада). Це ділянка площею 5 га, яка буде заліснена цією весною. За участі дітей та педагогів було посаджено 2,5 га.
Перед початком посадки лісничий провів інструктаж із техніки садіння майбутнього лісу, розповів учасникам про особливості створення лісових культур у меліофонді. Показав дітям, як користуватися мечем Колесова, для чого кореневу систему сіянців змочують у розчині вологонакопичувача.
Садили тут дуб червоний та сосну звичайну – саме такі породи лісових дерев часто висаджують у меліофонді. Вони є невибагливими до грунтових умов та швидкоростучими. І не слід забувати, що зазвичай під створення нових лісів передають далеко не найкращі ділянки з точки зору родючості – це малоцінні, деградовані землі, які вийшли з сільгоспкористування. А у плані рельєфу - це крутосхили, балки, яри, ділянки з великим кутом нахилу, де родючий шар грунту вимивався або вивітрювався. Тому й садити, і доглядати тут молоді культури – нелегка справа. Але вона того варта, адже через десяток років на місці пустиря тут буде молодий і сильний ліс. А лісівники Погребищенського лісництва докладуть усіх зусиль, щоб ці новостворені рядочки стали повноцінними лісовими насадженнями.
Таким чином, лісівники з дітьми долучилися до збільшення лісового фонду області на ще одну лісову ділянку.
- Завдяки подібним заходам громада долучається до створення лісу, такі спільні посадки об’єднують людей, роблять суспільство ближчим до розуміння нелегкої роботи лісівників, - переконаний головний лісничий підприємства В.Пальченко.
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Файл для перегляду:
video-a88f85e9d179043f31c17775eee8c610-V.mp421 M