Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 17.09.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |

З Днем працівника лісу, дорогі лісівники Вінниччини!

Шановні колеги! У лісівників області завжди чимало роботи зі збільшення лісистості Вінниччини. Адже  головне – підвищити продуктивність лісів, біологічну стійкість лісових насаджень від хвороб та шкідників, покращити породний склад лісів, провести поступову заміну малопродуктивних лісових насаджень на високопродуктивні з головною породою дубом звичайним.
Лісівники роблять все необхідне для зміцнення рідної України. Держпідприємства лісового господарства області успішно створюють ліси, оберігають  та примножують державний лісовий фонд - зелені легені України, забезпечують вітчизняного товаровиробника деревиною, постійно підвищують ефективність і рентабельність лісогосподарського виробництва.
Лісівники Вінниччини лише за роки Незалежності України з 1991 року створили майже 40 тисяч гектарів нових лісів! З 1944 року держпідприємства лісового господарства області шляхом лісорозведення та лісовідтворення створили майже 200 тисяч гектарів лісів!
Ліси Вінниччини на сьогоднішній день займають площу 366,4 тис. га (13,8% її загальної площі). Для забезпечення екологічної рівноваги території Вінниччини та досягнення 15% лісистості необхідно ще створити не менше 30 тис. га нових лісів. 
Зараз органи державної виконавчої влади області, лісівники, територіальні громади Вінниччини реалізовують державну екологічну ініціативу з висадкою 1 млрд. дерев за 3 роки та створення 1 млн. га нових лісів за 10 років. Лісівники запропонували шляхи реалізації державної екологічної ініціативи, спільно з головами територіальних громад вирішують питання виділення земель для створення нових лісів.
Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки». Нею передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва.
Для створення нових лісів держпідприємствами лісового господарства вирощується щорічно 10 - 12 млн. шт. сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тис. шт. декоративних деревних та чагарникових порід. 
Висловлюємо щирі слова подяки за розуміння і підтримку всім вінничанам, яким не байдужа доля майбутніх українських лісів. В питаннях заліснення Вінниччини лісівники мають розуміння й підтримку перших керівників області, керівників районних рад, райдержадміністрацій, депутатів рад усіх рівнів, голів  об’єднаних територіальних громад.
Низький уклін усім лісівникам, лісівникам-ветеранам за збереження та вирощування лісів! Дякуємо вам за сумлінну працю!
Бажаємо всім миру, довголіття, міцного здоров’я, впевненості в завтрашньому дні, благополуччя. Божого захисту вам і вашим сім’ям! Щедрої  вам долі, радості, удачі, добра, нових досягнень і перемог. Дружній лісівничій родині – з роками міцніти. Нехай шумлять Подільські діброви!
З повагою Анатолій БОНДАР, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, заслужений лісівник України