Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 01.09.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Вінницькі лісівники закликають: Мисливці, дотримуйтесь культури полювання та норм закону!

 
Загальна площа мисливських угідь Вінниччини становить 2 млн. 136 тис. га. І вона розділена між 47 юридичними особами, що займаються веденням мисливського господарства. На держпідприємства Вінницького ОУЛМГ припадає 257,1 га (12,3 %) мисливських угідь області.
Лісівники Вінниччини ведуть постійну роботу над створенням для мисливських звірів кращих умов існування – це забезпечення кормовою базою, регулювання чисельності хижаків та шкідливих тварин, боротьба з браконьєрством. Одним із заходів, що сприяє збільшенню видової фауни, є полювання. Адже кошти, отримані за реалізацію ліцензій, лісгоспи спрямовують на провеедення біотехнічних заходів (підгодівля тварин, забезпечення водопоєм, сіллю, охорона мисливських угідь, встановлення та ремонт підгодівельних майданчиків, утримання вольєрного господарства, регуляція чисельності хижих та шкідливих тварин тощо). Також полювання є своєрідним штучним відбором, залишаючи сильніші особини з кращим генетичним фондом.
Важливим завданням лісгопів Вінниччини є виховання справжньої мисливської культури, етики полювання, донесення до населення розуміння відмінності між полюванням та браконьєрством, мисливцем, порушником правил полювання та браконьєром. Однак велика роль у цьому питанні є і самих мисливців.
На Вінниччині 7 серпня відкрився сезон полювання на пернату дичину та копитних. На жаль, як констатували наші мисливствознавці, такого неприпустимого за кількістю порушень відкриття вони не пам’ятають.
За перші два дні сезону, тобто 7-8 серпня, зафіксовано 45 протоколів про порушення правил полювання! Для порівняння – за ввесь минулий рік складено 406 протоколів. Тобто за перші два дні відкриття сезону – одна десята частина річної кількості порушень!
Причому порушення були грубі та неприпустимі. Стріляли у нетверезому стані, давали зброю неповнолітнім, стріляли на території, яка межує з житловим масивом, у темну частину доби тощо. Були випадки, коли налякані місцеві жителі викликали правоохоронців.
Вночі п’яна компанія, у складі якої був колишній правоохоронець, влаштувала у Микулинцях на ставку побоїще, застріливши 4 лебедів. Це одночасно стільки найгрубіших порушень правил полювання – нетверезий стан тих, хто стріляв, заборонена частина доби, недозволений для полювання вид.
Саме такі горе-мисливці, така безкультурність, беззаконня, вакханалія і ганьблять ім’я справжніх мисливців. Через таких «любителів» люди не проводять межі між полюванням і браконьєрством.
Загалом з початку поточного року з метою охорони державного мисливського фонду та контролю за дотриманням правил полювання держпідприємствами Вінницького ОУЛМГ проведено 1204 рейдові перевірки. До складу рейдових бригад входять представники державної лісової охорони, єгерської служби лісгоспів та працівники поліції.
У результаті роботи рейдових бригад було складено 184 протоколи. На порушників накладено штрафів на загальну суму більше 51 тис. грн. Стягнено з порушників понад 49 тис. грн.
На жаль, на законодавчому рівні у представників державної лісової охорони обмежені повноваження стосовно порушників. Та й сума штрафу не надто лякає – максимальна 1020 грн. Суму ж збитків встановлює суд.
Державна лісова охорона Вінниччини закликає мисливців поважати законодавство, не порочити звання справжнього цивілізованого мисливця. А головне - бути людяними, толерантними, відповідальними і чуйними у поводження із братами нашими меншими, берегти тваринний світ лісів нашого краю!
 
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ