Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 02.04.2019
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Вінницькі лісівники успішно виконали комплекс весняних лісокультурних та лісозахисних заходів

Другого квітня 2019 року під головуванням начальника ВОУЛМГ А.О. Бондаря відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому підведено підсумки лісокультурної кампанії 2019 року, розглянуто питання ведення мисливського господарства, стану охорони праці на підприємствах ВОУЛМГ.
 
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О., відкриваючи колегію, наголосив на тому, що державні лісогосподарські підприємства Вінниччини повністю виконали весь комплекс весняних лісокультурних робіт, в цей пожежонебезпечний період забезпечують належний рівень охорони та захисту лісу. 
На землях держлісфонду проведено лісовідновлення на площі 925 га (98% до плану), доповнення лісових культур на площі 198 га (100%), створено 32 га нових лісів (82%).
Анатолій Омелянович підкреслив, що лісівники області в скрутному фінансовому становищі, в умовах різкого зменшення реалізації деревини заробляють кошти і вкладають їх у створення державних лісів. Держава на ведення лісового господарства коштів не виділяє!
Тому вимога до директорів держлісгоспів одна-єдина: організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень. Самофінансування лісогосподарського виробництва – запорука стабільної роботи держлісгоспів. І значна роль у фінансовому забезпеченні належить саме мисливському господарству. Так у ДП «Іллінецький лісгосп», ДП «Тульчинське ЛМГ», ДП «Дашівське ДЛМГ» самоокупність мисливського господарства відповідно складає 125,3%, 122,1%, 103,2%.
Держлісгосп має ефективно використовувати не лише деревину, а й водні, земельні ресурси, рекреаційні можливості, теплично-парникове господарство, побічне користування...
Анатолій Омелянович особливо наголосив на тому, що кожен лісівник на своєму робочому місці, в побуті має бути взірцем професіоналізму, порядності, скромності. Бо імідж галузі, статус лісівника в суспільстві залежить від кожного працівника галузі. Хто не працюватиме на позитивний імідж галузі, той в лісовому господарстві не працюватиме взагалі.
З основними доповідями порядку денного виступили перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства В.І. Діденко, завідувач сектору мисливського господарства В.А. Мельник, головний спеціаліст відділу лісових ресурсів В.В. Сагалатий.
В роботі колегії взяли участь мисливствознавці держпідприємств лісового господарства області та районні мисливствознавці, викладач-методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області В.М. Гречка.
На засідання колегії А.О. Бондар та заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної ради І.І. Кухарчук виконали почесну місію: за заслуги перед українським народом вручили інженеру-мисливствознавцю ДП «Хмільницький лісгосп» В.В. Ткачу Грамоту Верховної Ради України!
А.О. Бондар акцентував увагу на співпраці з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в питаннях виділення земель під заліснення, проведення весняної лісокультурної кампанії та Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу – в твоїх руках". Лише з 21 березня, з початку старту акції, в спільних заходах зі створення лісів взяли участь майже 5000 представників влади, громадських організацій, журналістів, членів учнівських лісництв, студентів. Разом створено 156 га лісів, проведено 200 лісівничо-просвітницьких заходів.
Перед директорами держпідприємств поставлено завдання: постійно інформувати громадськість, органи державної виконавчої влади і місцевого самоврядування про роботу лісівників, збереження лісів від пожеж.
Бондар А.О. підкреслив, що вся робота держпідприємств лісового господарства області має бути економічно максимально ефективною. 2018 рік яскраво продемонстрував, що трудові колективи держлісгоспів готові виконувати поставлені державою завдання, уміють ефективно господарювати. І плани, доведені до вінницьких лісівників на 2019 рік, є реальними. Їх виконання є обов’язковим!