Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 09.10.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Відмінні лісові культури – обличчя лісівників Вінниччини

Вінницькі держлісгоспи завершують проведення доглядів за лісовими культурами
Стан лісових культур – найважливіший критерій оцінки роботи кожного держлісгоспу, постійно наголошує начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар. Тому лісівники Вінниччини надзвичайно відповідально ставляться до проведення доглядів за лісовими культурами.
Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід,  сприяння інтенсивнішому росту лісових культур, особливо в перші роки після створення. Також немаловажливим є те, що знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.
Цього року вегетаційний сезон був ускладнений природними факторами: то занадто щедрі зливи, то нетиповий для кінця весни  холод, то раптова спека і засуха, тривала відсутність опадів. Однак роботу лісівники виконують відповідно до вимог технологічних карт.
Держлісгоспами Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства цього року створено 1040 га лісових культур на землях держлісфонду, 19 га – захисних насаджень. Заплановано на 2020 рік провести догляди за лісовими культурами на загальній площі 11444 га у держлісфонді та 621 га – у нових лісах (захисні насадження).
На сьогодні лісгоспи практично завершили ці роботи. Проведено догляд за лісовими культурами на землях державного лісового фонду на площі 9581 га. З них майже 7 тис. га – механізований обробіток. Найбільший об’єм роботи із доглядів за культурами в держлісфонді виконали ДП «Тульчинське ЛМГ» - 1408 га, ДП «Бершадський лісгосп» - 1399 га, ДП «Могилів-Подільський лісгосп» - 1231 га.
У нових лісах на сьогодні виконано догляди на площі 543 га. Найбільший об’єм роботи виконали ДП «Бершадський лісгосп» - 118 га, ДП «Іллінецький лісгосп» - 100 га.
Наразі усі держлісгоспи активно розпочали роботу із підготовки грунту до садіння лісу навесні 2021 року.