Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 29.03.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Від весни до весни

У лісах Вінниччини цвітуть первоцвіти, збережіть їхню «зоряну мить»!
Не бояться ні холоду, ні снігу, ні суворості нинішньої пізньої весни – і першими прокидаються від зимового сну, радуючи своїм ніжним цвітом. Так, це улюблені усіма підсніжники та проліски. Науковці називають ці ранньоквітучі рослини первоцвітами або ефемероїдами.
В українців процвітає традиція йти у ліс за квітами: нарвати букетів, сфотографуватись для соцмереж, витоптуючи цілі поляни червонокнижних рослин, накопати для домашньої клубми або, ще гірше, зірвати, понюхати й викинути. Такі втрати сплачує природа за хвилинне задоволення наших естетичних потреб.
Тому лісівники Вінниччини закликають мешканців області берегти природу, не зривати червонокнижні квіти для продажу чи для дому, а краще просто милуватись їхнім цвітінням чи обережно фотографувати. Так їхня скороминуча краса милуватиме зір довше!
Чому так важливо берегти ці скромні на вигляд рослини, ми запитали у начальника відділу лісового господарства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) Ігоря Васильовича Мельника:
- Первоцвіти – не просто красиві квіти, а й необхідний елемент живої біосистеми. Тому нам так важливо зберегти цю особливу групу рослин, - розповів Ігор Васильович. - Це група багаторічних і однорічних рослин, що нараховує близько пів тисячі видів. Вони починають цвісти ранньою весною, відразу після того, як розтануть сніги, а на деревах ще не розпустилося листя. Але ранньоквітучі рослини дають поживу для комах, які прокидаються після зими, запилюють рослини.
- Чому збір квітів шкодить відтворенню популяції?
- Зриваючи перші весняні квіти, ми позбавляємо рослину майбутнього насіння, а ще – часто пошкоджуємо цибулину чи коріння рослини. Листя бере участь у фотосинтезі, тому коли зривається надземна частина рослини з квіткою і листям, цибулина не встигає отримати достатньо поживних речовин для розвитку на майбутнє. Таким чином людина позбавляє рослину шансу отримати повноцінне продовження роду. При виривані рослини ушкоджуються й сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому.
Багато первоцвітів знаходяться на межі зникнення і потребують охорони. Їхній охоронний статус визначений різними охоронними списками, в тому числі Червоною книгою України. Тому масове нищення рослин квітковими браконьєрами для незаконного продажу є протизаконним. Порушники караються штрафом, розповів заступник начальника відділу Іван Попадюк:
- Наразі в області триває щорічна операція «Первоцвіт 2021», в якій спільно представниками національної поліції та державної екологічної інспекції беруть участь і лісівники Вінниччини. Згідно із планом спільних заходів, створені рейдові бригади для виявлення осіб, які незаконно торгують первоцвітами. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією рослин. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення:
- підсніжники – від 49 до 62 грн,
- черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн,
- сон-трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.
У нашому регіоні до червонокнижних первоцвітів віднесені цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний, шафран сітчастий, тюльпан дібровний, сон великий, сон розкритий, сон лучний. Однак у більшості об’єктами незаконного продажу на ринках та вздовж автомобільних доріг стають підсніжники та ведмежа цибуля.
Цікаво, що первоцвіти називають ранньовесняними ефемерами та ефемероїдами, тому що з грецької мови це слово означає «одноденний». Адже перецвітають вони дуже швидко, потім протягом кількох тижнів зеленіє їхня наземна частина – і відмирає, залишаючи в землі цибулинку або коріння. І так у стані спокою чекають первоцвіти наступного року, щоб прожити коротке і яскраве життя... Збережіть його!