Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 26.11.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Державного агентства лісових ресурсів України

Василь Кузьович: «Любиш ліс і природу – купуй живу новорічну ялинку»

В Україні розпочалася щорічна «ялинкова кампанія», в рамках якої державні лісогосподарські підприємства розпочали заготівлю новорічних дерев і організували охорону шпилькових насаджень. До Нового року підприємства заготовлять і реалізують майже 500 тисяч штук новорічних ялинок.
Голова Держлісагентства України Василь Кузьович: 
- Головні атрибути новорічних свят вирощені підприємствами галузі на спеціально відведених для цього плантаціях. Якщо любиш ліс, то варто купувати  живе новорічне дерево. По-перше, це екологічно безпечні дерева. По друге – це важлива стаття заробітку для державного лісогосподарського підприємства. По-третє – всі європейські країни надають перевагу саме живим новорічним деревам. 
Це міф, що купуючи пластикову ялинку ти ніьито зберігаєш дерево. Ліс – відновлювальний ресурс! І ялинки, які вирощуються на спеціальних плантаціях, роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем. Що таке пластикова штучна ялинка? Це нафтова свердловина. Це труба через ліси і поля. Це хімзавод недалеко від якогось міста. І навіть якщо пластикову ялинку ви купуєте рідко, ви все ж підтримуєте не ліс, а хімічну промисловість, яка знищує навколишнє середовище. Звідси простий висновок. Любиш ліс і природу - купуй живу ялинку.
Ялинки для реалізації також будуть заготовлені під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. Окрім того працівники державних лісогосподарських підприємств реалізують ялинки і в горщиках.
Поступове зниження заготівлі новорічних дерев обумовлено декількома вагомими причинами. Деякі громадяни обирають ялинки в горщику, а деякі – мотанку, а хтось – штучну. Ялинки в Україні можна придбати для кожного на його вподобання.
Заготівлю новорічних дерев організовують на спеціальних плантаціях і під час проведення рубок догляду за насадженнями, коли прибираються відсталі в рості дерева, а не за принципом «що впаде в око, то і зрубав». На кожну ялинку є спеціальний дозвіл. Державні підприємства також виходять з досвіду минулих років, коли пропозиція іноді перевищувала попит. Не можна виключати і такий болючий фактор, як масове всихання ялиці, ялини та сосни через несприятливі кліматичні зміни в природі. Працівники лісових господарств зацікавлені в тому, щоб шпилькові лісонасадження, які не спіткала ця сумна доля, росли і надалі, продукуючи кисень і виконуючи масу інших природоохоронних завдань.
Голова Держлісагентства Василь Степанович Кузьович також додав:
- Найближчим часом повсюди відкриються ялинкові базари. Деякі державні підприємства залишили ціни на ялинки на рівні минулого року, а якщо десь і підняли, то сталося це в силу інфляційних процесів. До прийдешнього Нового року відпускна гуртова ціна за одне дерево становитиме в середньому 75 гривень. Ялинка від 1 до 2-х метрів буде відпускатися лісгоспами за ціною від 47 до 120 грн. Таким чином, вартість найбільш затребуваного на споживчому ринку сегмента товару не змінилася. Лісові красуні висотою від 2 до 3 метрів підприємства, підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України, реалізують в межах 150 гривень.
Державне агентство лісових ресурсів нагадує споживачам, що зазначені суми - це лише відпускні ціни лісових господарств. Як завжди, подальшою реалізацією новорічних ялинок займаються приватні підприємці, самостійно встановлюючи ціни. В кінцевому підсумку новорічні ялинки обійдуться українцям як мінімум в два рази дорожче. Однак можна дешевше купувати ялинки на спеціальних ялинкових базарах, облаштованих держлісгоспами.
Cлід наголосити на тому, що купувати варто тільки легальні ялинки, оснащені захисними бирками електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом. Бирка зі штрих-кодом містить інформацію про походження деревця: місце заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому кожен покупець з власного смартфона може перевірити, звідки ялинка, яка прикрашатиме його  оселю на Новий рік. Для цього потрібно зайти на сайт yalіnka.info та ввести номер бирки.
Другий, більш важливий для працівників лісового господарства України аспект «ялинкової кампанії» - охорона шпилькових насаджень від незаконної вирубки в передноворічний період. З цією метою на всіх підприємствах з початку грудня почнуть діяти мобільні рейдові групи зі співробітників державної лісової охорони, екологів і поліції, які прийматимуть участь в рейдах з охорони хвойних насаджень. Рейдові групи проводитимуть перевірку документів на право придбання, перевезення та реалізації новорічних деревець.
Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр, який зазіхнув на зелену красуню, що росте на території лісового фонду України, відшкодує від 520 до 2350 гривень.
Державне агентство лісових ресурсів України закликає всіх громадян країни активно включитися в роботу з охорони шпилькових насаджень.
Якщо ви стали свідком лісопорушення, негайно повідомляйте про цей факт у найближче територіальне управління чи держлісгосп або телефонуйте на цілодобовий телефон Державного агентства лісових ресурсів -  0-800-604-473.
 Контактні телефони обласних управлінь можна знайти на офіційному сайті Держлісагентства dklg.kmu.gov.ua/