Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 28.09.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба ВОУЛМГ

У лісівників Вінниччини: Всеукраїнське «срібло» Іллінецького лісництва

Друге місце на Всеукраїнському конкурсі Товариства лісівників України на краще лісництво зайняло Іллінецьке лісництво ДП «Іллінецький лісгосп» Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 
Іллінецьке лісництво, очолюване заслуженим лісівником України Юрієм Сандулом, уже традиційно посідає лідерські позиції у виробничих показниках. Площа лісового фонду лісництва становить 4,92 тис. га. З них 8,8 відсотків – це природно-заповідний фонд. Минулого року в Іллінецькому лісництві заготовлено 2956 кг лісового насіння, вирощено 828 тис. шт. стандардартного садивного матеріалу, з якого 482 тис. шт. лісоутворюючих порід, 1,3 тис. шт. – декоративні породи. У 2019 році лісництвом відтворено 29 га лісів, у 2018 році – 25,4 га.
У штаті лісництва - 13 працівників. Вони на високому професійному рівні займаються лісорозсадницькою справою і відновленням лісу, охороною та захистом лісу. Щороку створюється 9 км та відновлюється 11 км мінералізованих смуг.
На території Іллінецького лісництва розташований базовий лісорозсадник. Розсадник має площу 36,6 га. Посівне відділення займає 10,2 га. Тут вирощують сіянці деревних листяних та чагарникових порід в асортименті понад 30 видів. Сіянці отримують вологу через систему крапельного зрошування (1,5 га). У 2017 році на території розсадника встановлено водонапірний резервуар на 38 куб.м для атмосферного підігріву води та створення робочого тиску в системі крапельного зрошування.
Два роки тому завершено будівництво сучасної теплиці площею 450 м кв. Тут вирощується посадковий матеріал лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою у полістиролових касетах. Для адаптації до зовнішнього середовища садивний матеріал із ЗКС із теплиці переносять у підпритінювальний намет такою ж площею.
Парникове господарство займає площу 150 кв. м. У парниках вирощують 8 деревних порід, переважно шпилькових. А ще – заживцьовують декоративні породи. Шкільне відділення займає 23,2 га і складається із декоративної шкілки і плантації новорічних дерев. Асортимент рослин, що вирощуються, становить понад 100 різновидів, щороку збільшуючись.
У лісництві є кілька експериментальних ділянок. На них спільно із науковцями НУБіПу лісівники застосовують нетрадиційні методи у вирощуванні лісу. Приміром, у кварталі 18, виділ 9 є ділянка площею 9,2 га., де вивчають вирощування та формування насаджень за умов безперервного існування лісу.
Не забувають іллінецькі лісівники і про один важливий напрямок роботи – інформаційно-просвітницький. Відкрито наповнений змістовною інформацією лісовий клас під відкритим небом, діє еколого-просвітницький центр. Іллінецьке лісництво співпрацює з педагогічним та учнівським колективами Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3, де створене учнівське лісництво «Відродження».
В урочищі Будьки споруджено прекрасний рекреаційний пункт біля водойми. Діє 8 рекреаційних зон, де можуть відпочити усі бажаючі.
Окремо слід відзначити благоустрій садиби лісництва. Приміщення має прекрасний сучасний дизайн, повністю відповідає вимогам і потребам працюючих. На території садиби є дендросад, який налічує 68 порід. Його заклали у 1962 році.