Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 03.08.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

У лісах Вінниччини зростає коркове дерево

Дубові діброви – візитівка лісового господарства Вінниччини. Дуб звичайний – це основна лісоутворююча порода у наших грунтово-кліматичних умовах. Але основне завдання лісівників – створити саме високопродуктивні ліси, біологічно стійкі, більш посухостійкі насадження.
Тому при створенні лісових культур із головною породою дубом звичайним у якості супутніх порід активно висаджують інші породи, аборигенні та інтродуковані: береку лікарську, горіх чорний, грушу, модрину європейську та інші. Супутні породи виконують різні функції: допомагають збільшити запас деревини та віддачу з лісового гектара, підвищують стійкість лісів до кліматичних змін, підвищують видове різноманіття насаджень, виконують підгінну роль стосовно головної породи тощо. Їх вводять чистими рядами до 20% до загальної кількості посадкових місць. Одним із цікавих інтродуцентів, які вводять у склад насаджень, є бархат амурський або коркове дерево.
Це реліктовий вид, що існував до Льодовикового періоду, він вважається пам’яткою природи. Прийшов до нас цей вид із Далекого Сходу, поширений у Японії, Китаї, Кореї. 
Бархат амурський має дводомні китецеподібні суцвіття, тобто жіночі й чоловічі квітки формуються на різних деревах. Дерево росте до 20–25 м висотою, стовбур до 50 см, іноді до 70 см у діаметрі, вкритий м’якою, еластичною, оксамитовою (чи оксамитово-сірою) коркоподібною корою завтовшки до 7 см, яка може мати глибокі повздовжні тріщини чи борозни. Звідси і його назва – коркове дерево. «Амурський» - від назви далекосхідної річки Амур, де він і зростає. 
Щороку лісгоспи Вінниччини створюють невелику кількість насаджень з участю бархату амурського, 20-30 га. Основна мета вирощування цієї породи – підвищення природного біорізноманіття, розповів Ігор Мельник, начальник відділу лісового господарства Вінницького ОУЛМГ. Для отримання сіянців у розсадниках висівають власне насіння, яке має хорошу схожість.
Це досить цікаве дерево завдяки властивостям деревини, вважає Сергій Мацюк, головний лісничий Жмеринського лісгоспу:
- Деревина має жовтуватий колір, із смужками інших відтінків. У деревообробці дуже гарно точиться, дозволяє зробити тонкі деталі. Також дерево цікаве за рахунок кори.
У Жмеринському лісгоспі впродовж останніх трьох років коркове дерево вводять у склад лісових культур у Ярошинському, Людовському, Жмеринському лісництвах. Проте лісівники поки що спостерігають за ростом цього дерева.