Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 01.06.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

У ДП “Іллінецький лісгосп» проведено навчання трьох держлісгоспів із гасіння лісової пожежі

Сьогодні, 1 червня, на базі Іллінецького лісництва ДП «Іллінецький лісгосп» проведено спільні тактичні протипожежні навчання.  У заході була задіяна державна лісова охорона Іллінецького лісгоспу (директор Романович А.В., головний лісничий Пальченко В.В.), Дашівського ДЛМГ (директор Кос І.Б.), Гайсинського лісгоспу (Лащенко М.М., Руденко С.І.). У навчаннях узяв участь перший заступник начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Діденко В.І.
Чітко організували важливий спільний захід директор та головний лісничий ДП «Іллінецький лісгосп».
- Такі спільні тренування ми проводимо з метою відпрацювання взаємодії лісівників при гасінні лісових пожеж, - зазначив Діденко В.І. – Важливим  є вивчення оперативно-тактичної характеристики місцевості, особливостей гасіння пожеж в екосистемах. Готуючись до спільних навчань, держлісгоспи провели серйозну підготовчу роботу, перевірку техніки, наявних модулів. А сьогодні мають можливість відпрацювати усі навчальні етапи гасіння умовної лісової пожежі.
За вигаданою легендою, у лісових угіддях виникла пожежа. За викликом на місце події виїхала державна лісова охорона. для гасіння низової пожежі використали хлопавки, ранцеві лісові вогнегасники, пожежні модулі. Було створено мінералізовану смугу, яка перешкоджає поширенню низової пожежі. Смугу створювали з допомогою трактора МТЗ- 82 з агрегатом ПКЛ-70 та трактора МТЗ- 82 з агрегатом КЛБ- 1,7.
Поки що локалізувати «пожежу» не вдається, і вогонь поширюється лісовою підстилкою. Прийнято рішення про залучення до гасіння пожежі допоміжних сил сусідніх лісгоспів. На місце пожежі прибуває державна лісова охорона Дашівського ДЛМГ, Гайсинського лісгоспу. Лісівники вжили заходів щодо гасіння осередків займання лісової підстилки. Не було допущено перекидання вогню на лісові насадження, «низова пожежа» не переросла у «верхову». Спільними зусиллями умовну лісову пожежу ліквідовано.
Підбиваючи підсумки спільного навчання, Діденко В.І. зазначив, що учасники заходу вдало відпрацювали основні етапи гасіння лісової пожежі, привели в належний стан пожежний інвентар, засоби зв’язку та техніку, пристосовану для гасіння лісових пожеж, оновили захисні пожежні комплекти для всіх працівників державної  лісової  охорони.
- Сподіваюся, що ці вміння та професіоналізм, а також наш наявний інвентар, техніка знадобляться лише під час спільних навчань, - зазначив Романович А.В. – Лісівники завжди мають бути готові дати відсіч вогню у будь-якому регіоні України!
Лісівники Вінниччини просять жителів області дотримуватися правил протипожежної безпеки в лісі та особисто стати на сторожі лісів Вінниччини, не палити суху траву. Адже особиста відповідальність кожного з нас та дотримання правил поведінки у лісі є запорукою збереження зелених багатств краю.