Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 18.03.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Паліть російського загарбника, а не суху траву!

І навіть людське горе та війна їх не спиняють!  Україна у вогні, пущеному смертоносною рукою російського загарбника, але на мирних територія додають роботи українським рятувальникам та нищать живу природу місцеві варвари, палії сухої трави.
Палають залишки сухої рослинності і на полях, пасовиськах, узбіччях доріг Вінниччини. Рятувальники Головного управління ДСНС України у Вінницькій області кажуть, що лише за минулу добу було виявлено та ліквідовано 24 пожежі в екосистемі. А це 30 га землі, обпаленої вогнем. І це в час, коли в Україні введено воєнний стан, коли екстрені служби допомоги задіяні максимально, працюють практично 24/7 не лише на тимчасово окупованих територіях, а й на територіях, де не ведуться активні бої. Сьогодні ЗМІ, влада акцентують увагу населення не провокувати пожежі на відкритих територіях!
Наразі подібні дії паліїв прирівнюються до диверсії і винні каратимуться за вимогами воєнного стану.
Спеціалісти Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства кажуть, що минулого і цього року пожежі в екосистемі були ліквідовані силами ДСНСівців та лісівників і не перейшли у лісові пожежі.
Лісівники Вінниччини нагадують, що внаслідок сільгосппалів, які проводять сільгоспкористувачі та мешканці сіл, могутні лісові масиви можуть перетворються на згарища. Вогонь спалює не тільки стерню, а й і полезахисні смуги. По них вогонь без перепон прямує до лісових масивів, іноді й мінералізовані смуги не можуть йому перешкодити. Палаючі головешки перелітають на відстань 20-50 метрів, створюючи нові осередки лісової пожежі.
Крім того, випалюючи суху рослинність, ми руйнуємо біосистему. Адже у нищівному вогні гинуть тварини, для яких поле є рідним домом (зайці, птахи, дрібні гризуни, їжаки, пташенята, ящірки, жаби, різноманітні черв’яки, комахи, личинки). Гинуть рослини, адже знищується насіння однорічних та дворічних трав. Вогонь частково або повністю знищує кореневу систему та гілля багаторічних рослин, тому значно збіднюється видовий склад місцевої флори. Збіднюється склад грунту, бо випалюється найцінніший гумус, знижується родючість, знищуються корисні мікроорганізми, що населяють грунт, які нескоро відновляться у випаленій землі. А ще - забруднюється атмосфера. При згоранні утворюються сполуки з канцерогенними властивостями, у повітря виділяється багато небезпечних для здоров’я людини речовин.
Не паліть суху траву, стерню! Якщо бачите паліїв – телефонуйте 102 або на цілодобову «гарячу» лінію обласного управління лісового та мисливського господарства: 61-17-42!
Відповідно до статті 27 Закону України «Про рослинний світ» та статті 39 Закону України  «Про тваринний світ» паліям передбачена відповідальність і чималий штраф.
Нещодавно в.о. міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Р. Стрілець звернувся до тих, хто випалює сухостій, із закликом: «Хочете щось попалити - паліть окупантів!».
Приєднуємося до цього заклику! Якщо ви не долучились до рядів доблесних українських воїнів чи тероборони, то робіть корисні справи для укріплення держави, ходіть на роботу, виховуйте дітей, допомагайте волонтерським організаціям! Допомагайте перемогти російського окупанта, а не ослаблюйте варварськими діями нашу прекрасну Україну!