Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 06.01.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба ВОУЛМГ

Охорона лісів Вінниччини від пожеж – під постійним контролем лісівників

Ліси Вінниччини від пожеж бережуть 664 представники держлісохорони 63 лісництв протягом усього року. За минулорічний пожежонебезпечний період вони виявили 54 порушників, обладнали понад п’ять сотень кілометрів мінералізованих смуг для захисту лісу від ймовірної пожежі та виконали чимало іншої роботи, у результаті якої наші ліси не зазнали руйнівної сили вогняної стихії.
Зима – час відпочинку дерев, але лісівники Вінниччини уже зараз готуються до весняно-літнього сезону. Одним із головних завдань державної лісової охорони є забезпечення пожежної безпеки в лісі.
Лісові насадження розподілені на 5 класів природної  пожежної небезпеки. До першого класу належать насадження хвойних порід віком 40 і менше років в усіх типах умов місцезростання та насадження хвойних порід старші 40 років з індексами 0 (дуже сухі), 1 (сухі), зруби з-під хвойних порід, згарища, загиблі насадження (вітровали, буреломи та інші). П’ятий клас природної пожежної небезпеки – це листяні насадження, не вкриті лісовою рослинністю землі (лісові шляхи, просіки, візири, протипожежні розриви), нелісові землі (крім сіножатей, пасовищ, садів, ягідників). Середній клас природної пожежної небезпеки по Вінницькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства - третій. Проте незмінне правило нашої державної лісової охорони - тримати руку на пульсі і бути у повній бойовій готовності, щоб у разі небезпеки дати відсіч вогню.
У підпорядкуванні Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства функціонує 11 державних підприємств, які розділені на 63 лісництва. Безпосередньою охороною лісових масивів займається державна лісова охорона в кількості 644 чоловік, в тому числі 374 майстрів лісу.
Протягом минулого року працівниками державної лісової охорони обласного управління  проведено 662 рейди, під час яких виявлено та притягнуто до відповідальності 54 порушників «Правил пожежної безпеки в лісах України», з них стягнуто штрафів на суму 11,8 тис. грн.
Для  боротьби  з  лісовими  пожежами держлісгоспи Вінницького ОУЛМГ у  2020 році були забезпечені таким протипожежним  обладнанням та засобами пожежогасіння: 33 мотопомпи, 41 лісопожежний модуль, 91 ранцевий оприскувач,  99 колісних  тракторів з плугами типу ПКЛ -70 та ін.
 Також було виконано й інші попереджувальні протипожежні заходи:
• проведено протипожежні інструктажі та спеціальні навчання з питань пожежної безпеки з працівниками лісгоспів;
• поновлено та встановлено 254 засоби наглядної агітації на протипожежну тематику, на лісових дорогах встановлені знаки попереджувального характеру.
• направлено підприємствам та організаціям, які мають об’єкти в лісах, нагадування щодо обов’язкового виконання протипожежних заходів, передбачених “Правилами пожежної безпеки в лісах України”;
• перекрито  477 другорядних доріг, що ведуть у лісові масиві, встановлено 175 шлагбаумів та заборонних знаків;
• доукомплектовано необхідним інвентарем 56 пунктів зосередження протипожежного інвентарю в лісництвах;
• ліквідовано захаращеності, вітроломи, у першу чергу в пожежонебезпечних лісових масивах та масивах, які прилягають до населених пунктів, сільськогосподарських угідь, доріг, ліній електропередач, місць масового відпочинку населення, полів видобутку торфу;
• при високому класі пожежної небезпеки проводилися патрулювання рейдових бригад з участю працівників лісогосподарських підприємств, інспекторів поліції, працівників державної екологічної інспекції та ДСНС України в області, з метою своєчасного виявлення пожеж, порушників правил пожежної безпеки та притягнення їх до відповідальності.
• проведено 90 виступів в ЗМІ, 521 лекцію та бесіду на протипожежну тематику для населення.
Виконано низку заходів щодо ліквідації лісових пожеж:
• розроблені оперативно-мобілізаційні плани та плани залучення сил і засобів на випадок гасіння пожеж в лісових масивах,  вони погоджені з районними відділами ДСНС та райдержадміністраціями, зведений оперативно-мобілізаційний план  затверджений  головою Вінницької ОДА;
• розроблені та затверджені інструкції взаємодії між працівниками Вінницької ОУЛМГ та ДСНС у Вінницькій області;
• протягом 2020 року було влаштовано 553 км мінералізованих смуг , проведено догляд за діючими в об’ємі 1158 км, поновлено дороги протипожежного призначення;
• на випадок гасіння великих пожеж лісогосподарськими підприємствами Вінницького ОУЛМГ створено запас пально-мастильних матеріалів в кількості 21,5 тонн.