Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 24.03.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Не будь диверсантом – не підпалюй!

Спалювання сухих рослинних решток (трава, очерет, стерня) у воєнний час прирівнюється до диверсії. Це правопорушення карається чималим штрафом, позбавленням волі. А ще підпал ускладнює роботу українських військових, несе страшну шкоду біосистемі, є загрозою виникнення лісової пожежі, пожежі у населеному пункті, руйнування майна, загибелі та травмування людей.
Головні новини українського сьогодення – це військові зведення. Проте ЗМІ рясніють і повідомленнями від рятувальників стосовно великої кількості підпалів сухої трави в біосистемі, попри сувору заборону. Приміром, рятувальники Вінниччини 21 березня рятувальники 83 рази виїздили на ліквідацію загоряння сухої рослинності, вогнем знищено понад 132 га родючого ґрунту. А 22 березня на Вінниччині зареєстровано два факти загибелі літніх людей через необережність у поводженні з вогнем на відкритих територіях, інша жінка отримала опіки. За минулу добу на територіїї Вінницької області підрозділи ДСНС здійснили 126 виїздів на ліквідаціжю пожеж в екосистемах на площі понад 130 га. Загалом з початку року вінницькі рятувальники ліквідували 622 загоряння в екосистемах. Вогнем знищено понад 814 га родючого ґрунту.
Наголошуємо, що в умовах воєнного стану злочини оцінюються суворіше! Адже в країні – війна! Спалювання сухостою тепер карається як диверсія, розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. У статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
Адже під час війни ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.
А лісівники Вінниччини нагадують, що окрім того, підпали сухої рослинності є прямою загрозою виникнення серйозної лісової пожежі.
Вогонь спалює суху траву і полезахисні смуги. По них він без перепон прямує до лісових масивів, іноді й мінералізовані смуги не можуть йому перешкодити. Палаючі головешки перелітають на відстань 20-50 метрів, створюючи нові осередки лісової пожежі. Лише один відсоток пожеж у природному середовищі виникає внаслідок прямих ударів блискавки, виверження вулканів, самозаймистість торфу, вугілля. Решта - наслідок людської необережності та недбалості.
Вінничани, зупиніться! Не руйнуйте рідну землю, не ставайте диверсантами, поплічниками російських загарбників! Вони руйнують нашу квітучу Україну, а ви стаєте їм у поміч.
Не будьте як москалі! Ми ж українці, цивілізовані  європейці, дбайливі господарі на своїй землі, а не варвари-орки!
Вінничани! Підтримуйте порядок у своїх населених пунктах, стежте та повідомляйте правоохоронців про підозрілих осіб, незвичні явища та предмети, дотримуйтесь правил воєнного часу, допомагайте війську та волонтерам перемогти зло!
Разом до перемоги! Слава Україні!
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ