Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 21.03.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

На Вінниччині стартувала акція «Створюємо ліси разом!»

 
Сьогодні держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства на відзначення Міжнародного дня лісу стартували з акцією «Створюємо ліси разом!».
Весняна лісокультурна кампанія – найважливіша пора у лісовому господарстві, коли виконується найбільшим об’єм щорічних лісогосподарських робіт. Традиційно акція стартує 21 березня і триває впродовж місяця. Другий рік поспіль акція проводиться на виконання програми Президента України «Зелена країна».
 Навесні 2022 року держлісгоспи Вінниччини створять ліси на площі 720 га. Це 710 га лісовідновлення (створення лісових культур на місці минулорічних зрубів) та 10 га – лісорозведення (створення нових лісів на місці земель, які передали територіальні громади для заліснення, оскільки ці території є малоцінними і вийшли із сільгоспкористування). Загалом навесні на цій площі буде висаджено та висіяно майже 4 мільйони майбутніх дерев.
Начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар на старті акції на лісовій ділянці у Вінницькому лісництві ДП «Вінницький лісгосп» щиро подякував усім держлісгоспам, які, не дивлячись на війну в країні, на складні історичні, економічні та особисті чинники, щодня працюють на совість, трудяться на майбутній результат. Адже все, що створюють лісівники сьогодні, залишається нащадкам:
- Сьогоднішня праця лісівників Вінниччини з відтворення лісів – це спадок для майбутніх поколінь українців. Лісівники Вінниччини створюють високопродуктивні, біологічно стійкі насадження, Ліси Майбутнього! Держлісгоспи області за час проведення акції цієї весни висадять майже 4 мільйони дерев! Це досить серйозний об’єм. Бажаю усім мирного неба над головою, злагодженої роботи, гарної погоди, успіхів, здоров’я та 100-відсоткової приживлюваності новостворених культур! 
Породний склад новостворених лісових насаджень залишається традиційним: більшість лісових культур будуть з головною породою дубом звичайним. У склад насаджень вводяться інші цінні породи, аборигенні або інтродуковані: горіх чорний, модрина європейська, дугласія, берека лікарська, гікорі, липа дрібнолиста, клен-явір та ін. Враховуючи кліматичні зміни,  глобальне потепління, зниження рівня ґрунтових вод, зміну гідрорежиму ґрунтів, лісівники вводять до складу лісових культур більш посухостійкі породи. Щоб через сто років наші нащадки мали складнозмішані високопродуктивні лісові насадження.
Запрошуємо долучитись громадськість до посадки лісу і зробити свій внесок у зелене, квітуче, вільне майбутнє України. Наша спільна сумлінна праця – наш внесок у перемогу над російським окупантом.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ