Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 29.10.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Держлісагентства

На колегії Держлісагентства говорили про гендер у лісовому господарстві, кадрові призначення та базове лісовпорядкування

Сьогодні відбулося розширене засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів з питань: роботи з управління персоналом в територіальних органах, підприємствах, установах і організаціях галузі та стану організації лісовпорядкування, формування геоінформаційних баз даних, ведення державного лісового кадастру та обліку лісів. 
Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович, відкриваючи засідання колегії представив присутнім новопризначеного першого заступника Віталія Пуня та привітав у виборчих перегонах новообраних до місцевих рад депутатів-лісівників та перейшов до розгляду питань колегії. 
Алла Святецька, завідувач сектору з персоналу, зазначила, наразі на підприємствах галузі фактично працює майже 44 тисячі осіб, з них - 8010 жінки, що становить 18 відсотків від загальної чисельності працюючих. Це говорить про те, що індекс гендерної рівності в лісовій галузі зростає, хоча і дуже повільно. Частка жінок на ринку праці визначає економічну активність жінок. Варто також наголосити, що з 1 липня розпочав роботу міжнародний проект «Ліси в жіночих руках», націлений на розширення можливостей жінок до участі у прийнятті рішень та професійної реалізації в галузі лісового господарства. Проект реалізується в рамках Дунайської транснаціональної програми за фінансової підтримки Європейського Союзу. До роботи залучені 14 партнерських організацій з 10 європейських країн. З боку України партнером проекту є громадська організація «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» , асоційованим партнером проекту є Товариство лісівників України. Головною метою проекту є зміцнення потенціалу лісового сектору на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях шляхом підвищення залучення та кваліфікації жінок, а також підтримки рівності можливостей на ринку праці. У доповіді також наведено приклад країн, де жінка має більше прав, в тому числі і в лісовому господарстві. На сьогоднішній день країна з найбільшим показником рівноправності — Ісландія. Там закрито понад 85% загального гендерного розриву. За Ісландією ідуть Норвегія (83,5%), Швеція і Фінляндія (82,2%). Незважаючи на домінування країн Північної Європи, в першу десятку також входять країни Латинської Америки (п’яте місце — Нікарагуа), дві африканські країни південніше Сахари (шосте місце — Руанда, десяте місце — Намібія) і країна зі Східної Азії — Філіппіни (восьме місце). ТОП-10 кращих завершують Нова Зеландія (сьоме місце) та Ірландія (дев’яте місце).
Варто наголосити, що за 100 днів очільництва лісовим господарством України Василя Кузьовича ним було прийнято ряд важливих кадрових рішень і призначено на посади начальників і ряду директорів.
Т.в.о.генерального директора Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об′єднання Петро Шарейко розлого розповів про поточний стан та результати 5-річної діяльності ВО «Укрдержліспроекту». Говорив він про фінансові показники, заробітну платню й окреслив перспективи розвитку лісовпорядкування. 
Далі про лісовпорядкування розповів начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Ігор Будзінський: «Головною метою діяльності ВО «Укрдержліспроект» є і в подальшому буде залишатись – забезпечення коротко- та довготермінового планування лісогосподарського виробництва, ведення державного лісового кадастру та обліку лісів, виконання різноманітних видів обстежень та лісоінвентаризаційних робіт. Варто відзначити також і про накопичені проблеми: відсутність бюджетного фінансування, недостатня забезпеченість сучасними технологіями, ускладнення кадрових і соціальних питань, неналежне нормативно-правове забезпечення діяльності – усе це негативно впливає на якість лісовпорядних робіт та подальший розвиток лісовпорядкування. Що ми маємо на сьогоднішній день: матеріали лісовпорядкування розробляються, видаються, погоджуються і затверджуються в паперовій формі, а матеріали державного лісового кадастру та обліку лісів є наборами табличних форм у паперовому вигляді, які не мають картографічної складової і не оновлюються з 2011 року через відсутність бюджетного фінансування. До першочергово пропонується фінансування розробити проєкт Концептуальної програми розвитку лісовпорядкування, ведення державного лісового кадастру та обліку лісів до 2030 року, в якій зосер
едити увагу лише на вирішенні технічних питань. Обсяги заходів і фінансування з лісовпорядкування будуть визначені у проекті загальнодержавної програми розвитку лісової галузі-2030, розробка якої завершується. Загалом пропозиції щодо оновлення на основі сучасних інформаційних технологій лісовпорядкування, ведення та підтримки наявної лісовпорядної бази даних та створення геоінформаційної системи для автоматизованого ведення документації державного лісового кадастру, викладені у проекті наказу. 
Підняв питання Ігор Леонідович щодо організаційного, технологічного та матеріально-технічного характеру та проведення базового лісовпорядкування по обласних управліннях, зокрема, проведення базового лісовпорядкування у Львівській, Харківській та Закарпатській областях. Начальники Львівського та Харківських обласних управлінь запевнили, що роботи з проведення базового лісовпорядкування наразі розпочаті і у наступному році будуть завершені. У свою чергу начальник Закарпатського ОУЛМГ сказав, що наразі базове лісовпорядкування проводиться у 9 лісогосподарських підприємствах і відсоток виконання польових лісовпорядних робіт в середньому становить 90%.