Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 03.11.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Мисливці Вінниччини! До полювання готові?

Мисливство – важлива ділянка роботи лісогосподарських підприємств області. Веденням мисливського господарства на Вінниччині займається 47 юридичних осіб.
Загальна площа мисливських угідь області – 2 млн. 131 тис. га. Мисливські угіддя надано в користування:
-    держпідприємствам Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства – 257,1 тис. га (12,3%);
-    - обласній організації УТМР – 1 млн. 717 тис. га (83,4%);
-    - ВОКСЛП «Вінницяоблагроліс» - 83 тис. га (4,1%);
-    - військовому товариству мисливців і рибалок – 15,5 тис. га (0,8%);
-    - іншим користувачам – 64,1 тис. га (3%).
У Вінницькій області зареєстровано 28279 мисливців. Станом на 01.11.2021 року видано 600 посвідчень мисливця, замінено 12207 контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання.
Станом на 01 листопада 2021 року державною єгерською службою, мисливствознавцями підприємств Вінницького ОУЛМГ складено 206 протоколів про порушення правил полювання. Із них притягнуто до відповідальності 205 чоловік. Стягнено штрафів на суму 63791 грн.
Держпідприємства лісового господарства області постійно працюють над збільшенням поголів’я мисливських тварин, чисельність яких на даний час складає: оленя благородного – 187 голів, оленя плямистого – 307 , козулі – 4923, кабана – 877. Чисельність диких тварин щорічно збільшується на 5-6%.
Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь Вінницької області проводять колективне та облавне полювання на мисливських парнокопитних тварин:
 - на козулю, самок оленя благородного, оленя плямистого, лані, муфлона, кабана з 06 листопада до 26 грудня 2021 року;
- на самців кабана, оленя благородного, оленя плямистого, лані, муфлона і молодняк, здатний до самостійного існування до 30 січня 2022 року.
Полювання на зайця-русака в польових угіддях обласної організації УТМР, ВОПСЛП «Віноблагроліс», ПП ТМРГ «Вепр», ПП ТМРГ «Фауна» та ДП «Дашівське ДЛМГ», ДП «Тульчинське ЛМГ», ДП «Гайсинський лісгосп», ДП «Бершадський лісгосп» відкривається з 06 листопада 2021 року до 16 січня 2022 року;
– на куницю лісову з 06 листопада 2021 року до 31 січня 2022 року.
Також на вказані види мисливських парнокопитних тварин проводиться індивідуальне полювання.
Днями полювання при колективному та облавному полюванні та при полюванні на зайця-русака є субота та неділя. Денна норма відстрілу зайця-русака одним мисливцем – один заєць. Норми відстрілу лисиці не лімітовано.
Полювання на зайця-русака у лісі заборонено!

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ