Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 05.10.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба воулмг

Лісові розсадники вінницьких лісівників – колиска майбутніх лісів!

Лісові розсадники називають пологовим відділенням та дитячим садочком для майбутнього лісу. А ще – колискою майбутнього лісу. Тут народжуються майбутні дерева, висіваються, зростають, міцніють сіянці, з яких створюють майбутній ліс. Чимало клопіткої та відповідальної роботи доводиться виконати лісівникам, майстрам розсадників, робітникам, лісокультурницям, аби отримати якісний посадковий матеріал. Часом на допомогу в розсадники організовують справжній трудовий десант. Адже головне – встигнути вчасно посіяти та доглянути.
У лісових розсадниках насіння лісоутворюючих порід висівають у посівних відділеннях у відкритий грунт, також у контрольованому середовищі (у коробах), сіянці із закритою кореневою системою ростуть у полістиролових касетах у теплицях, також у теплицях вкорінюються способом зеленого живцювання декоративні різновиди або висівають хвойні породи. Саме в теплично-парниковому господарстві ця зелена «малеча» підростає, кріпне, проходить загартовування і поступово готується до дорослого життя - висаджування у відкритий ґрунт.
Тому всі держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства з великою відповідальністю та на високому рівні займаються теплично-парниковим господарством. Щороку лісгоспи вирощують до 12 млн. шт. садивного матеріалу. У 2019 році - 10,5 млн. шт. садивного матеріалу лісоутворюючих та декоративних порід. Зокрема лісоутворюючих порід - 6,8 млн. шт. (дуба звичайного - 5,4 млн. шт., горіха чорного – понад 600 тис. шт., модрини – 98 тис. шт., дугласії – 48 тис. шт., береки – 60 тис. шт., черешні – 208 тис. шт., груші – 365 тис. шт. та ін.). Усього в лісових розсадниках та теплицях лісгоспи вирощують посадматеріал в асортименті близько 60 порід. Держпідприємства повністю забезпечені власним садивним матеріалом для створення лісових культур, озеленення садиб підприємств.
Держлісгоспи Вінницького ОУЛМГ вирощують посадматеріал у 31 лісовому розсаднику, що мають загальну площу понад 230 га.
На фото - гарні рівненькі рядочки молодих сіянців майбутніх лісових дерев, які справді радують око. Дуб звичайний, черешня, груша, клен, акація, горіх чорний та навіть хвойні, які зазвичай вирощують у контрольованому середовищі, - ці породи, висіяні руками турботливих лісівників, вчасно доглянуті, вбережені від бур’яну та политі зрошувальною системою, зростають нині у Басаличівському лісництві. Осінь завітала на лісові розсадники, але її не варто боятися, коли сіянці такі міцні, загартовані, рівні! А якісний садивний матеріал – обов’язкова складова успішного відновлення лісу.