Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 09.09.2020
  • |
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Лісівники Вінниччини закликають: збираймо лікарську сировину бережливо!

Багате Поділля своїми природними скарбами, серед яких – цінні лікарські рослини. Народні традиції передають з покоління у покоління знання про те, які частини рослини (стебло, цвіт, плоди, листя, корені, кору) і в який час доби і року заготовляти. Лісівники Вінниччини закликають населення цінувати природні ресурси і заготовляти лікарську сировину правильно, раціонально і бережливо, не зважаючи на наявність чи відсутність прородоохоронного статусу рослини!
По-перше, під час заготівлі сировини необхідно дотримуватись правил перебування у лісі. Стаття 66 Лісового Кодексу України дозволяє населенню безкоштовно збирати в лісах для власного споживання ягоди, гриби, горіхи й лікарські трави за умови, що це не завдає шкоди лісу. При цьому громадяни зобов’язані дотримуватися правил пожежної безпеки, не шкодити лісовим насадженням.
По-друге, не знищувати рідкісних представників лісової флори й фауни. У Вінницькій області багато видів лікарських рослин занесені до Червоної книги, приміром, це барвінок малий, горицвіт весняний чи оман високий. Тому під час заготівлі лікарської сировини варто з’ясувати, чи це не зникаючий або рідкісний вид. Заготовляти ці рослини заборонено. Деякі види лікарських рослин залишилися в Україні в невеликих кількостях, тому теж не можна проводити промислової заготівлі їхньої сировини.
По-третє, дотримуватись правил збору для збереження місця зростання рослини. А саме:
- не заготовляти рослини щороку на одних і тих же місцях, щоб не допустити їхнього повного виснаження, особливо коли заготовляються корені. Слід припиняти збір лікарської сировини на кілька років для зміцнення і розмноження рослин і відновлення їхніх запасів;
- якщо заготовляється листя рослини, то слід залишати не менше ніж 25-30 відсотків листків на пагонах;
- заготовляючи трави, стебла зрізувати на деякій відстані від землі, не вириваючи рослини з корінням, кореневищами і цибулинами;
- при заготівлі плодів, листків чи суцвіття з дерев і чагарників не зрізати і не спилювати великих гілок та не ламати їх.
До того ж, слід мати грунтовні знання з фітотерапії для того, щоб дарма не нищити нелікарські рослини і щоб достеменно знати, що це не отруйна рослина.
Бережіть ліс, бережіть природу, турбуйтеся про збереження природного біорізноманяття!