Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 13.06.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Лісівники Вінниччини – за якісну освіту та професіоналізм молодих кадрів

На онлайн нараді в обласному управлінні лісового та мисливського господарства привітали переможців-юних лісівників, обмінялися книгами, слухали патріотичний спів у виконанні автора, говорили про Львів та Вінницю, ліс, Україну, молодь, науку та Перемогу…
Лісівники Вінниччини з великою відповідальністю ставляться до інформаційно-просвітницької роботи. У нашій області при лісгоспах діє 50 учнівських лісництв. Це – один із найвищих показників в Україні, гордість лісівників Вінниччини. І хоч не всі діти оберуть професію лісівника, проте ці знання, здобуті в учнівському лісництві, залишать вплив на все життя молодої людини.
Цими словами начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар розпочав онлайн нараду «Профорієнтаційна робота Вінницького ОУЛМГ. Вступна кампанія –2022». Анатолій Омелянович розповів про багаторічну плідну співпрацю з Національним університетом біоресурсів і природокористування (НУБіП), зокрема з Навчально-науковим інститутом лісового господарства, директор якого Петро Лакида постійно зустрічається зі школярами Вінниччини напередодні вступної кампанії.
А тепер профорієнтаційний захід відбувається за участі Ігоря Ребезнюка, директора Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, академіка академії будівництва України, доктора технічних наук, професора Національного лісотехнічного університету України, м. Львів.
Також до участі в нараді у форматі зум конференції приєдналися директори, головні лісничі, лісничі держлісгоспів ВОУЛМГ, директори загальноосвітніх шкіл області, педагоги-наставники учнівських лісництв, члени учнівських лісництв, школярі та абітурієнти, представники інших навчальних закладів, відділів освіти ОТГ області.
Ігор Тарасович приїхав на зустріч зі Львова на рідну Вінниччину. Розповів, як у 1980 році його, складальника пиломатеріалів Дохнянського цеху переробки деревини, підтримав Бершадський лісгоспзаг, невеликим доповненням до стипендії давши такий потужний стимул і як наслідок – путівку у професійному житті. Він переконаний, що на державному рівні мають і сьогодні підтримуватися здібні студенти.
Ігор Тарасович представив свій вуз як заклад, який 150 років готує спеціалістів із глибокими знаннями, у тому числі і в сфері лісового господарства. У презентації «Розширення та поглиблення співпраці національного лісотехнічного університету України з Вінницьким ОУЛМГ» професор коротко представив структуру навчального закладу, охарактеризував підрозділи, інститути, відпочинкову базу для студентів, розповів про унікальне в Україні студмістечко. Зупинився окремо на характеристиці викладацького складу,проінформував про введення цього року спрощеної системи вступу для ряду спеціальностей, в тому числі і лісівничих.
Також пан професор представив втілення свого багаторічного напрацювання – книгу «Українське наукове слововживання». Він подарував очільнику лісівників Вінниччини свою працю та аудіозбірник авторських пісень.
Анатолій Омелянович теж зробив відповідний подарунок – книгу, видану до 100-річчя управління, «Лісове господарство Вінниччини: становлення і майбутнє».
Урочистим та приємним моментом наради було нагородження наших юних лісівників-переможців Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт, який організовано Товариством лісівників України, присвяченому 100-річчю від дня народження Байтали Василя Дем’яновича, Міністра лісового господарства України, уродженця Вінниччини.
Отож, за зайняте друге місце у Всеукраїнському конкурсі та перше місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв дипломом Товариства лісівників України, грошовою премією, Почесною грамотою Вінницького ОУЛМГ нагородили Дарію Маценко (Сумівська філія Війтівського ОЗЗССО) та грошовою премією і подякою Вінницького ОУЛМГ – учительку Марту Маценко.
За виборене звання фіналіста Всеукраїнського конкурсу та зайняте друге місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу нагороджено грошовою премією, дипломом ТЛУ, Почесною грамотою Вінницького ОУЛМГ Юлію Перкун (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 м. Гайсин) та грошовою премією і Подякою Вінницького ОУЛМГ її вчительку Галину Мигидюк.
За виборене звання фіналіста  Всеукраїнського конкурсу та зайняте третє місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт нагороджено грошовою премією, дипломом ТЛУ та Почесною грамотою Вінницького ОУЛМГ Марину Шатайло (Флоринський ЗЗСО І-ІІІ ступенів), а грошовою премією і подякою Вінницького ОУЛМГ – учительку Ольгу Макарчук.
Наприкінці такої насиченої наради Ігор Ребезнюк виконав під акомпанемент гітари свої авторські пісні на патріотичну тематику. Побажав усім нам найшвидшої Перемоги, а абітурієнтам – приїхати на навчання до Львова, у Національний лісотехнічний університет України. І відчути атмосферу справжнього центру Європи, культурного осередку України.