Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 13.01.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Лісівники Вінниччини вшанували пам’ять Твердохліба П.Т.

Десять років тому на 83-ому році пішов з життя добре відомий в Україні й на Вінниччині лісівник Твердохліб Павло Тимофійович, начальник обласного управління лісового господарства у 1968-1991 роках.
Сьогодні начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О., директор ДП «Тульчинське ЛМГ» Дан М.М. разом з колегами-лісівниками вшанували пам’ять Павла Тимофійовича, поклали квіти до його могили в селі Орлівка Тульчинського району та до пам’ятного каменя з меморіальною дошкою в дубовому гаю Твердохліба. 
Бондар Анатолій Омелянович наголосив на тому, що Павло Тимофійович був по-справжньому мудрою і скромною людиною, великим оптимістом, життєлюбом, володарем іскрометного гумору. Він залишиться в серці кожного з нас. Павло Тимофійович залишив після себе добру пам’ять – могутні подільські ліси, згуртовану команду лісівників, професіоналів високого класу.
Під керівництвом Павла Тимофійовича відбулося значне підвищення продуктивності лісів, покращився їх санітарний стан, істотно збільшилася площа технічно цінних лісових насаджень. Проведено велику роботу з будівництва лісових розсадників з впровадженням комплексної механізації робіт для вирощування посадкового матеріалу. Введено в експлуатацію 5 лісовиробничих комплексів, збудовано 10 нових і реконструйовано 11 цехів деревообробки. На сто відсотків було укомплектовано склад директорів і головних спеціалістів.
Павло Тимофійович заслужив на довгу пам’ять про себе. Бо тільки на практичній роботі віддав лісу майже 50 років. Ніколи не залишав лісівників і тоді, коли у 1991 р. вийшов на заслужений відпочинок.
Це – особлива людина, яка бачила війну, смерть, людина, яка вижила, завдячуючи важкій праці. Він розумів людину праці, знав досконало життя кожного лісівника: від лісника, водія, лісокультурниці – до міністра.
Багатьом з нас, підкреслив Бондар А.О., саме він дав благословення на благородну лісівничу роботу. В будь-якому колективі він був своїм, зрозумілим і доступним. Ніколи не хворів на зіркову хворобу, був народним, його вустами народ промовляв свої легенди, анекдоти, бувальщини. Його ніколи не підводило почуття такту, гумору.
Залишиться Павло Тимофійович у нашій пам’яті і як вмілий організатор виробництва, досвідчений господарник. В ті нелегкі роки нелегко було очолювати лісове господарство. Але він завжди залишався людиною, яка розуміє кожного, розуміє життя, людські сильні і слабкі сторони. Його любили, поважали, до нього прислуховувалися. Ми гордимося тим, що Твердохліб П.Т. так гідно ніс високе звання лісівника. Невибагливий, скромний, завжди налаштований на любов до ближнього. Вічна йому пам'ять!
За високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства Твердохліб П.Т удостоєний високого звання "Заслужений лісовод Української РСР", відзначений орденом “Знак пошани”, медалями “За доблесний труд”, “Ветеран труда”, відзнакою Вінницького ОУЛМГ "За сумлінну працю", ювілейними медалями з нагоди Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
В січневі дні 2012 року ми провели Павла Тимофійовича в останній путь. Він знайшов вічний спокій на своїй батьківщині, в с. Орлівка Тульчинського району, рядом з могилами своїх батьків. Він пішов від нас, щоб завжди бути з нами: в наших серцях, думках, діях, вчинках, в нових лісах.