Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 27.12.2019
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Лісівники Вінниччини створюють для України ліси попри всі труднощі

26 грудня під головуванням начальника управління А.О. Бондаря відбулося завершальне у 2019 році засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.
На засіданні розглянули питання: про виконання підприємствами управління показників лісогосподарської, промислової діяльності та мисливського господарства за 2019 рік та перспективи роботи у 2020 році (доповідачі Діденко В.І. – перший заступник начальника управління; Колчанов А.В. – заступник начальника управління; Мельник В.А. – завідувач сектору мисливського господарства); про результати роботи підрозділів внутрішнього аудиту за 2019 рік по підприємствах лісового господарства (доповідач Крещенецький С.І. – головний спеціаліст управління); про підсумки антикорупційної діяльності по державних лісогосподарських підприємствах за січень-листопад 2019 року (доповідач  Густий В.А. – головний спеціаліст управління); про план роботи колегії облуправління на 2020 рік (доповідач Котенко В.Г. – заступник начальника управління).
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О., відкриваючи засідання колегії, акцентував увагу на важливій події для лісового господарства. Днями Кабінет Міністрів України призначив головою ДАЛРУ Заблоцького А.В. Це прискорить формування керівного складу відомства, а відтак – сприятиме вирішенню ряду важливих для галузі питань.
У лісовому господарстві загалом залишається чимало болючих питань, зокрема недостатня реалізація, сплата податків. Попри це, держпідприємства лісового господарства Вінниччини виконують першочергове завдання - створення лісів, зазначив А.Бондар.
У 2019 році держпідприємствами лісового господарства Вінниччини відтворено 1049 га лісів. У 2020 році заплановано відтворити 902 га.
Анатолій Омелянович вкотре наголосив на важливості якісного проведення всіх необхідних лісокультурних заходів. Це стосується і доглядів за культурами, і рубок доглядів. Вимога начальника управління принципова, стратегічна: проблеми сьогоднішнього дня пройдуть, вирішаться, а держава повинна мати в майбутньому високоякісні ліси, які принесуть українському народу користь. І ці ліси закладаються сьогодні!
Станом на сьогодні лісогосподарськими підприємствами Вінницького ОУЛМГ проведено догляди за лісовими культурами в держлісфонді на площі 13340 га (117% річного плану), в нових лісах – на площі 1302 га. Відповідно 71 і 83 % – це механізований догляд. Середня приживлюваність лісових культур становить 90,5 %.
За поточний рік у теплично-парниковому господарств лісгоспів вирощено 10,4 млн. шт. садивного матеріалу, в асортименті 53 породи деревоутворюючих та декоративних порід.
Важливим питанням залишається всихання лісів, спричинене дією шкідників та хвороб лісу. На жаль, останнім часом спостерігається динаміка до нарощування площ, уражених шкідниками та хворобами.
Останнім часом спостерігається позитивна динаміка у веденні мисливського господарства. Зокрема, покращився відсоток самоокупності. Загалом середній показник самоокупності становить 91,8%. 
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О. привітав трудові колективи з прийдешніми святами, наголосив на тому, що керівництво держлісгоспів має насамперед подбати про кожного працівника, відзначити вклад ветеранів лісового господарства Вінниччини, матеріально й морально підтримати кожну людину!