Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 03.12.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба

Лісівники Вінниччини розпочали реалізацію новорічних дерев

Перший день зими, ніби на замовлення і точно за календарем, порадував вінничан першим снігом. І нагадав: відлік до новорічного свята розпочато! 
А лісівники Вінниччини переконують, що найкраща окраса Нового року та Різдва – зелена запашна ялинка, обов’язково – справжня, натуральна, «жива»! Їх держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства виростили вдосталь та почали уже реалізовувати.
Звісно, для купівлі новорічних ялинок у вінничан є ще доволі часу. Але "ялинкова" тема уже починається обговорюватися.
Нагадуємо, що використання живої натуральної ялини у будинку чи в офісі має ряд переваг у порівнянні із штучним деревом. Адже хвойні породи – чемпіони у виділенні фітонцидів. Ці речовини, потрапляючи разом із повітрям в легені людини, можуть знешкодити бактерії, грибки і навіть віруси, які зачаїлися в організмі і очікують сприятливого часу для розвитку інфекцій, перш за все, дихальних шляхів і ЛОР-органів. 
А штучні ялинки дуже небезпечні для довкілля та здоров’я людини. Полівінілхлорид – це різновид пластику, з якого виготовляють штучні ялинки. Ми ж свідомо дихаємо його випарами, ставлячи вдома штучну ялинку. А барвники, якими фарбують таке деревце, містять в собі свинець! При кімнатній температурі таке штучне деревце віддає вам масу токсичних речовин.
Лісівники Вінниччини вкотре нагадують, що купуючи живу ялинку, ви не шкодите довкіллю. Адже державні лісогосподарські підприємства Вінниччини новорічні ялинки вирощують на спеціальних плантаціях – шкілках або землях, не придатних для створення лісів (приміром, під лініями електромереж, де неможливо вирощувати дерева). Шлях від насінини із шишки і до новорічного дерева – дуже довгий, від 8 до 10 років! Збір насіння, висівання, догляд за сіянцями у парникові, пересадка і догляд на плантації новорічних ялинок, пересадка у горщик, догляд за кроною – весь комплекс робіт виконують працівники лісництв та державна лісова охорона.
Процес вирощування новорічних дерев – безперервний. Сьогодні на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 млн. шт. хвойних дерев різних порід та віку. Щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) багато новорічних ялинок. 
На плантаціях новорічних дерев лісівники Вінниччини вирощують такі види: ялина звичайна, ялина голуба, сосна звичайна та кримська, ялиця біла. Покупець може вибрати у лісництві або на ялинковому базарі дерево потрібного розміру. Від висоти залежить і ціна ялинки, проте цінова політика на новорічні дерева у лісгоспах досить демократична. За бажанням можна придбати ялинку у горщику, щоб потім висадити у відкритий грунт, попередньо отримавши фаховий інструктаж із догляду. При дотриманні умов правильного догляду таку ялинку можна буде пересадити навесні на подвір’я, адаптувати до зовнішнього середовища.
Усі наші ялинки марковані самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (на сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні).
Зрубана без дозволу ялинка – це злочин! А за скоєне лісопорушення ялинковий браконьєр повинен сплатити подвійно: адміністративний штраф та компенсувати шкоду, заподіяну лісу. У передноворічний період лісівники Вінниччини проводять охоронні заходи з метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних лісових насаджень у лісових масивах області.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ