Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 12.01.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Лісівники Вінниччини розпочали рахувати тварин

Незабаром лісівники та єгері держлісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проведуть «зимовий перепис» лісового населення, щоб знати орієнтовну кількість та види тварин, що мешкають у лісах Вінниччини. Зимовий облік диких тварин, який ще називають таксацією, здійснюється на початку кожного року у мисливських угіддях державних підприємств.
Зазвичай проводять зимову таксацію мисливських тварин протягом кількох днів, до одного тижня. Обов’язковою умовою є наявність снігу, який дозволяє здійснити метод підрахунку за слідами тварин. 
- Дані, отримані під час обліку мисливських тварин, допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає, - розповідає завідувач сектором мисливського господарства В.А.Мельник. - Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022-2023 років.
Переважно в угіддях проводять облік із допомогою методу шумового прогону. Команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. Зазвичай, пробна площа складає до 20 відсотків від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько 5 відсотків.
Але існують й інші методи: узагальнюють дані за слідами життєдіяльності тварин, опитують майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, використовують спостереження у місцях підгодівлі, узагальнення даних фотопасток, якими на сьогодні користуються майже всі лісгоспи.
До складу команди, яка рахує звірів, окрім лісівників лісгоспів входять мисливці, представники департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, представники від УТМР.
Деякі лісгоспи уже розпочали облік тварин, приміром, лісівники ДП «Вінницький лісгосп» уже до кінця поточного тижня готові сказати, скільки зубрів мешкає на території лісових угідь підприємства. Раніше це була найбільша популяція червонокнижного велета в Україні, сподіваємось, що триматимемо першість і надалі. А загалом усі держлісгопи Вінницького ОУЛМГ планують завершити облік диких тварин до 10 лютого.
У минулому  2021 році у мисливських угіддях держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ було зафіксовано 87 голів оленя європейського, 307 – оленя плямистого, 107 - зубра європейського, козулі - 4842 голів, 877 голів кабана, 5804 - зайців-русаків, 781 голову куниці лісової, 94 - куниці кам’яної, 479 - тхора лісового, 863 борсуків, 147 видр, 471 білок, 86 бобрів. Розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – минулого року їх зафіксували 25 особин. Також минулого року у лісових угіддях Крижопільського та Гайсинського лісгоспів офіційно зафіксували 215 голів фазана звичайного, якого раніше у наших лісах не було. Держлісгоспи не лише розводять царського птаха у фазанаріях, а й відпускають у природу. У вольєрному господарстві лісгоспів минулоріч числилась 81 лань європейська, 45 муфлонів.
Також на основі обліку узагальнюють дані про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, кількість яких останніми роками дуже збільшується. Минулого року зафіксували 31 вовка, 342 лисиці. Чисельність цих хижаків контролюється згідно санітарно-ветеринарних норм і здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств ВОУЛМГ. Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. А лисиці небезпечні як переносники сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.