Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 15.01.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Лісівнича школа

З лісівниками Вінниччини співпрацює 50 учнівських лісництв
Найкращі лісівники – це ті, які з дитинства пізнали важливість у людському житті його величності Лісу. У лісовому господарстві Вінниччини особливо цінуються традиції лісівничих родин, а ще лісівники Вінниччини виховують повагу до лісу у молодого покоління з шкільних парт. За успіх просвітницької справи лісівники по-щирому вболівають, вкладаючи чимало зусиль, часу і власного досвіду у співпрацю з учнівськими лісництвами.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства великого значення надає лісівничо-просвітницькій роботі з громадськістю. Щороку до весняного садіння лісу долучаються сотні членів учнівських лісництв, школярів, студентів. Лісівники Вінниччини проводять постійні фестивалі, конкурси, долучаючи до їхнього проведення дітей. Багато зусиль прикладають для створення і функціонування учнівських лісництв, яких на базі держпідприємств лісового господарства області вже працює 50. А це чи найвищий показник по Україні!
Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням та дорослими лісівники створили 44 лісівничих еколого-просвітницьких центри, 58 лісівничо-екологічних просвітницьких пункти.
Виникнення учнівських лісництв на Вінниччині має майже півстолітню історію. Найстаршим вважається учнівське лісництво «Юні друзі лісу», що діє при Сумівській ЗОШ та співпрацює з Бершадським лісгоспом. Далекого 24 січня 1973 року було підписано угоду про співпрацю між лісгоспом та школою.
А наймолодшим є учнівське лісництво «Ювілейне», яке співпрацює із найновішим серед лісництв Вінниччини - Губницьким лісництвом Гайсинського лісгоспу. «Ювілейне» утворено майже два роки тому, 14 лютого 2019 року, з нагоди 100-річчя Вінницького ОУЛМГ.
Не залежно від дати створення, мають юні лісівники Вінниччини багато заслужених відзнак, нагород, перемог. Не один раз привозили призові місця із Всеукраїнських зльотів учнівських лісництв, творчих конкурсів, різноманітних дослідницьких проектів.
Співпраця лісівників із учнівськими лісництвами – це можливість виховати у молодого покоління свідоме ставлення до лісівничої праці, формувати здоровий природоохоронний менталітет. Сьогодні діяльність 50-ти учнівських лісництв Вінниччини охоплює своєю роботою 7 тисяч юних лісівників! За минулий рік працівники галузі провели з дітьми 100 конференцій, семінарів, за участю членів учнівських лісництв створено 2020 року 85,5 га лісових культур, проведено догляд за культурами на площі 29,3 га, за участю дітей виготовлено близько 6 тис. хатинок для птахів, юними лісівниками заготовлено 6200 кг насіння дуба звичайного, 11600 шт. гіллячкового корму для підгодівлі тварин, обгороджено 550 мурашників, розчищено 200 лісових джерел.
Таким чином, долучаючись і до практичної частини лісівничої роботи, діти формують уявлення про щоденну працю лісівників з юних років. Вони із шкільної парти отримують глибокі знання про життя лісу та мають можливість вживу поспілкуватися із тими, хто безпосередньо своїми руками створює ліс!