Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 31.08.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Ліс починається з насіння: лісівники Вінниччини продовжують заготівлю лісового насіння

Своєчасний збір, якісна переробка, перевірка, зберігання і висівання насіння у грунт є надважливими для отримання якісного посадматеріалу лісоутворюючих порід. Тому лісонасіннєва справа для лісівників Вінниччини є чи не найважливішою ланкою у лісокультурному циклі робіт. До того ж, збір насіння – це процес практично цілорічний. Заготовляють його і взимку (насіння хвойних порід або акацію), і влітку, і восени.
Влітку заготовляють насіння листяних деревних та чагарникових порід, в основному кісточкових порід (черешня, вишня-антипка), липи, берези, клена.
Держлісгоспами Вінницького ОУЛМГ на три літні місяці було заплановано зібрати 784 кг насіння листяних порід. Вже заготовлено 848 кг (113 % до плану). Насіння шпилькових порід (сосна звичайна, ялина, модрина європейська) заплановано заготовити 184 кг, заготовлено 213 кг (116 %).
Попереду осінь – гаряча пора для заготівлі насіння головної лісоутворючої породи подільських дібров – дуба звичайного. Ця порода має гарний урожай насіння найчастіше раз на 4-5 років. Цього року прогнозують низьку урожайність дуба, на яку негативно впливає тривала відсутність опадів.
Також восени заготовляють насіння горіха чорного, карії пекан. А ще – насіння береки лікарської, цінної лісової породи, аборигенної для наших лісів. Насіння цього дерева важко заготовити, воно надто дрібне, часто ягоди об’їдають птахи. Щоб обірвати плоди, доводиться залазити на високі дерева або оббивати кетяги довгими палицями. Вихід чистого насіння з плодів дуже низький, щоб його отримати, ягоди протирають, насіння просушують.
Лісівники насіння і заготовляють, і ведуть облік, і готують до сховищ, перевіряють на якість і відповідність стандартам, готують до пророщення та висіву. Кожна партія заготовленого насіння проходить перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції. Адже висіватись має лише якісне насіння, з хорошими властивостями.