Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 03.09.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Ялиця біла - на Вінниччині!

Не дубом єдиним: лісівники Вінниччини збільшують біорізноманіття та вводять цінні лісові породи
Головна лісотвірна порода подільських дібров – це дуб звичайний. Ця цінна порода – аборигенна для наших лісів, рідна домівка для дуба, має ідеальні кліматичні і грунтові умови. Проте для збільшення біорізноманіття, підвищення біологічної стійкості насаджень, у зв’язку з глобальним потеплінням лісівники Вінниччини вводять у склад насаджень інші лісові породи – більш посухостійкі. Пробують вирощувати і ялицю білу.
Вирощують цього для нашого краю хвойного інтродуцента трохи більше 10 років, але не кругом. У більш північних держлісгоспах – Хмільницькому, Жмеринському, трохи у Вінницькому. Адже ялиця біла – це порода, характерна для гірської місцевості, любить вологу і тінь. В Україні поширена у Карпатах. 
Минулого року Гайсинським, Жмеринським та Вінницьким держлісгоспами вирощено одно- і дворічні сіянців ялиці білої у кількості більше 5,5 тис. шт.
Ялиця біла або ялиця звичайна належить до родини соснових. Це одна з найпоширеніших гірських лісоутворювальних порід. Цінують не лише її цінну деревину, а й використовують лікарські властивості, як декоративну рослину. У народі називають смерекою білою.
У складі лісових насаджень на Вінниччині можна зустріти і таких екзотів (для нащої місцевості), як карія пекан, горіх чорний, дугласія, модрина, бархат амурський.