Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 08.11.2019
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Деревообробне виробництво держлісгоспів Вінниччини - приклад ефективного господарювання

Сьогодні випуск пилопродукції налагоджено на дев’яти держпідприємствах Вінницького ОУЛМГ. Деревообробні підрозділи (дільниці або цехи) у більшості випадків переробляють низькотоварну деревину, що не користується достатнім попитом. Таким чином підприємство отримує в процесі реалізації пиломатеріалів більше коштів. І має можливість спрямувати фінансові надходження від виробництва на розвиток лісового та мисливського господарств, сплату державі всіх обов’язкових платежів та інші потреби.
Про це говорилось на засіданні колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, що проходило 6 листопада 2019 року під головуванням начальника управління А.О. Бондаря і яке розглянуло питання господарсько-фінансової діяльності держпідприємств лісового господарства області за 9 місяців 2019 року, санітарного стану лісів та заходів боротьби зі шкідниками і хворобами лісу.
Загалом за 9 місяців 2019 року деревообробні підрозділи переробили 21565 куб. м деревини – 6% від заготовленого об’єму. Й надалі лідером у цьому плані впродовж останніх років залишається ДП «Крижопільський лісгосп»,  який переробив за відповідний період 6549 куб.м. Гарні показники з переробки деревини має також Гайсинська деревообробна дільниця та Сорокська ремонтно-будівельна дільниця ДП «Іллінецький лісгосп».
Загальні доходи держпідприємств від реалізації продукції переробки деревини за 9 місяців 2019 року становлять майже 60 млн. грн. Перероблено 184 кбм деревини у розрахунку на одного працюючого в середньому по підприємствах.
Слід сказати, що на деревообробних підрозділах держпідприємств Вінницького ОУЛМГ працює 117 осіб. Працівники цехів переробки деревини забезпечені гідною оплатою праці, належними у плані безпеки та гігієни умовами роботи.
Високих показників переробки деревини підприємства досягають за рахунок оптимізації технологічних процесів, розширення асортименту виробів та використання сучасного модернізованого обладнання. Викрристання сушильних камер дозволяє підвищити вартість пилопродукції, і водночас збільшити доходи підприємства. Продукція завантажується у сушильні камери із стартовою вологістю близько 40 %. У результаті сушки залишається близько 8 відсотків вологості. Поглиблена переробка деревини (сушіння) не лише підвищує вартість продукції, а й збільшує обсяги завантажень при транспортуванні.