Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 20.07.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

ЦІКАВО ПРО ЛІС

1 га ялинових деревостанів затримує за рік до 30 т пилу, сажі і кіптяви, соснових - 35, березових - 70 і букових - 68 т.
 
Пришляхові захисні лісосмуги зменшують забруднення сільськогосподарських угідь викидами автомобільного транспорту.
 
У середньому 1 га деревостанів України виділяє щорічно 4 т кисню і споживає 5 т вуглекислого газу.
 
1 м3 деревини — це в середньому 500 кг поглиненої вуглекислоти. Для утворення 1 т сухої речовини з атмосфери в процесі фотосинтезу вилучається 1,83 т вуглекислого газу і вивільняється 1,32 т кисню. 
 
1 га 20-річного сосняку з середнім приростом 5 м3 на 1 га поглинає за рік 9,35 т вуглекислого газу і виділяє 7,25 т кисню, а 60-річний сосняк 1 бонітету відповідно 14,44 т СО2 і 10,92 т О2, 40-річне дубове насадження - відповідно 18 і 13,98 т.
 
Вкриті лісовою рослинністю землі України щорічно поглинають з атмосфери 206 млн. т вуглекислого газу, а виділяють 149 млн. т кисню.
 
1 га соснового лісу виділяє за вегетаційний період 450 кг фітонцидів та інших ароматичних речовин, а ялівець - за один день 30 кг.
 
Ліси, зелену рослинність як фактор очищення повітря не замінять ніякі фільтри і пилогазовловлювачі, тому їх називають «легенями планети».Чим більша площа лісів земної кулі, тим більше поглинають вони вуглекислого газу і зменшують загрозу від виникнення «парникового ефекту».