Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 28.08.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Цікаві рослини подільського лісу

Арум: не екзотичний прибулець, а пікантний абориген
Арум, аронник, кліщинець плямистий – мало хто із нас знає цю назву, а саму рослину – й поготів. Та не зважаючи на те, що виглядає вона досить екзотично, причому у будь-який період свого розвитку, це далеко не рідкісний вид, ніким і нічим не охороняється.
Дивлячись на зовнішній вигляд арума, можна сказати, що це більш декоративна, ніж дикоросла рослина, і пасує йому бути саме у квітнику чи вазоні, а не у лісі. Проте він – лісовий житель, який у серпні дивує яскраво-оранжевими гронами-початками ягід. Вони у лісових масивах досить контрастно і незвично виглядають, ніби палахкотять кислотно-оранжевою фарбою на фоні літньої лісової підстилки, яка в цю пору у середньостиглих листяних лісах складається із торішнього листя і невеликої кількості скромної трав’яної рослинності.
Арум - бульбова багаторічна рослина. Квітка у нього одностатева, нагадує за формою квітку калли. Має стріловидні листки. Зростає в зоні помірного клімату: в Європі, на Кавказі, в Центральній Азії. Зустрічається в дикій природі у вологих змішаних лісах і в чагарниках.
Зелений приквіток-покривало з'являється з-під землі взимку. Квіти відкриваються навесні, а коли відцвітають, приквіток відмирає, лишаючи супліддя червоних ягід на ніжці зовсім «голим».
Арум на грецькій означає «отруйна рослина». Через цікавий вигляд арум отримав безліч народних назв: «тибетська ящірка», «леопардова або зміїна пальма». А ще про арум можна знайти дивовижні відомості. У 1778 році Ламарк зауважив, що суцвіття цієї рослини здатні виробляти тепло. До моменту дозрівання жіночих квіток частини качана розігріваються до +40° С.
В англійській мові рослина має назву «лорди і леді» через фалічну форму суцвіття.
Про отруйність арума можна знайти суперечливу інформацію. Приміром, що смажений корінь можна вживати у їжу, і у минулому його продавали під назвою «портландське саго». Також з нього готували напій, а от неправильно приготовлений корінь може бути отруйним. Інші джерела застерігають, що попри те, що яскраві червоні плоди виглядають дуже апетитними на вигляд, не варто пробувати їх на смак, оскільки вони й інші частини рослини дуже отруйні!
Ми ж радимо просто милуватися такою дивною красою у лісі і не зривати рослину!
 
На фото – арум у лісових масивах Журавліського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ», серпень 2021 року.
Фото квітуючої рослини - CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org/w/index.php