Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 14.02.2020
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

А.О. БОНДАР: «ЕФЕКТИВНА ЛІСОГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ – ВИМОГА ЧАСУ!»

В адмінприміщенні Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства за участі директорів держлісгоспів Вінниччини, ДП «Вінницяліссервіс», ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Василевського О.Г., Вінницького державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист» Чудака В.В., начальника відокремленого підрозділу «Вінницька лісонасіннева лабораторія» державної організації «Український лісовий селекційний центр» Юрківа З.М., голів обласної організації профспілки працівників лісового господарства Івацка І.Д., обласного відділення Товариства лісівників України Діденка В.І., Громадської ради при Вінницькому ОУЛМГ Василевського О.Г., працівників апарату обласного управління лісового та мисливського господарства, представників ЗМІ заслухано звіт управління за проведену у 2019 році роботу. 
Зі звітом виступив заслужений лісівник України, начальник управління А.О. Бондар. Він щиро подякував трудовим колективам усіх держпідприємств лісового господарства області за плідну роботу в 2019 році, проаналізував роботу держпідприємств лісового господарства Вінниччини за 2019 рік, накреслив завдання на 2020 рік, доповів про готовність держлісгоспів до проведення весняної лісокультурної кампанії.
Анатолій Омелянович підкреслив, що висока оцінка передового досвіду вінницьких лісівників у питаннях лісовідновлення і лісорозведення, дана у червні 2018 року учасниками виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України, зобов’язує лісівників Вінниччини бути прикладом у всіх питаннях лісогосподарської діяльності. Лісове господарство як важлива складова народногосподарського комплексу держави зараз постійно знаходиться в центрі уваги Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради. Пріоритетні завдання визначені Указом Президента України від 09.07.2019 р. №511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», Програмою дій Уряду на 2019 – 2024 роки, затвердженою постановою КМУ від 29.09.2019 р. №849, схваленою ВРУ 04.10. 2019 р.
Обов’язок лісівників - створювати для України, для майбутніх поколінь могутні ліси. Приємно, що вінницькі лісівники цією благородною справою займаються на високому професійному рівні і мають широке визнання в державі.
Бондар А.О. наголосив на тому, що державні лісогосподарські підприємства Вінниччини у минулому році виконали весь комплекс робіт зі створення нових лісів, підвищення продуктивності лісових насаджень, забезпечення належного рівня охорони та захисту лісу. 
У 2019 році держлісгоспи області створили 1080 га лісів, виконавши плани лісовідновлення та лісорозведення відповідно на 107 і 100%. Вирощено 10,5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу. У звітному році заготовлено 113,8 т лісового насіння (123%), в тому числі листяних порід – 113,5 т, хвойних – 264 кг. Приживлюваність лісових культур першого року вирощування становить 94,3% в державному лісовому фонді і в нових лісах – 85,8%. У покриту лісом площу в 2019 році переведено 1532 га лісових культур (149% до плану).
Лісівники області, прекрасно розуміючи скрутне фінансове становище держави, лісового господарства України, заробили кошти і вклали їх у створення державних лісів. За 2019 рік обсяг виробленої продукції склав 657 млн. 52 тис. грн. На ведення лісового господарства направлено 598 млн. грн. власних коштів. До Зведеного бюджету перераховано 250,2 млн. грн. (Держбюджет – 185,3 млн. грн., місцеві бюджети – 64,9 млн. грн.), до цільових фондів – 59,3 млн. грн. І це при тому, що держава на ведення лісового господарства грошей не виділяє! Тому життєво важливою є вимога часу - організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень. 
В обговоренні звіту взяли участь Івацко І.Д., Василевський О.Г., Чудак В.В., Юрків З.М.