Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 22.04.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Анатолій Бондар: «Створення лісів у всі часи було справою нелегкою, благородною, вкрай необхідною для держави»

Подільські дубові діброви – візитівка лісового господарства Вінниччини. Вони бачили за свій вік багато трагічних подій, кілька поколінь лісівників відновлювали ліси після Другої Світової війни. І сьогодні, під час російського вторгнення, лісівники не припиняють виконувати основне завдання – відновлення лісів. Успішно завершили весняну лісокультурну кампанію усі шість держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ, посадивши майже 4 мільйони майбутніх дерев.
Держлісгоспами області цієї весни створено ліси на площі 747 га, це 104% до плану. У тому числі 136 га – це доповнення лісових культур, 23 га – сприяння природному поновленню, 22 га – це нові ліси, посаджені на деградованих і малоцінних землях, які передали територіальні громади для заліснення. Як завжди - пріоритет дубу звичайному. Вводили також у склад лісових культур високопродуктивні й цінні породи: горіх чорний, берека лікарська, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші.
Усі лісгоспи доклали максимальних зусиль, аби провести вчасно і якісно посадку лісу у якомога стислі терміни, доки у ґрунті було достатньо вологи. Найбільший обсяг робіт із садіння лісу цього року мали лісівники Тульчинського ЛМГ (184 га), Гайсинського (167 га), Жмеринського (154 га), Вінницького лісгоспів (126 га). Нові ліси цієї весни створювали гайсинські лісівники (12 га), іллінецькі лісівники (5 га), тульчинські лісівники (5 га).
Анатолій Бондар, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, подякував лісівникам Вінниччини за їхню роботу: 
- Створення лісів у всі часи було справою нелегкою, благородною, вкрай необхідною для держави, кожного її громадянина. А сьогодні в умовах війни це особливо важко і важливо. Сьогодні, коли Україна усі сили кинула на героїчний спротив російському агресору, коли суспільство бореться всіма можливими ресурсами, аби зберегти територіальну цілісність та суверенність України, коли війна руйнує економіку, промисловість, бізнес України, населені пункти потерпають від неймовірних руйнувань, а українці – переживають людські втрати. Саме в таких умовах так важливо вірити в нашу Перемогу, навчати дітей, засівати лани і садити ліс. І лісгоспи Вінниччини поставлене завдання зі створення лісів виконали успішно. Крім того, ми виконуємо та перевиконуємо всі державні завдання: у повному обсязі виплачується заробітна плата працівникам, податки у Державний та місцеві бюджети, військовий збір, інші платежі. Лісгоспи допомагають українському фронту фінансово, гуманітарними вантажами, деревиною, пально-мастильними матеріалами, транспортом. Лісівники області воюють у складі ЗСУ, йдуть до лав територіальної оброни. Ми вклоняємося нашим захисникам, безмежно вдячні їм за кожен наш день, прожитий в Україні. Віримо у нашу близьку Перемогу, гордимося нашими воїнами!