Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 03.09.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба

АНАТОЛІЙ БОНДАР: «ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА РОБОТУ ДЕРЖЛІСГОСПУ НЕСЕ ДИРЕКТОР ДЕРЖПІДПРИЄМСТВА!"

Під головуванням А.О. Бондаря відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому проаналізовано роботу держпідприємств лісового господарства Вінниччини за 8 місяців 2021 року, виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», санітарний стан лісів, поставлено  завдання щодо успішного завершення третього кварталу 2021 року, розглянуто інші оперативні виробничі питання.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О., відкриваючи колегію, подякував трудовим колективам усіх держпідприємств лісового господарства області за плідну роботу за 8 місяців 2021 року.
Лейтмотивом в аналізі роботи держлісгоспів, проведеному начальником управління, були питання трудової, виконавської, фінансової дисципліни, збереження життя й здоров’я та підвищення зарплати працівників лісового господарства Вінниччини, підтримки ветеранів лісового господарства, пенсіонерів.
Бондар А.О. наголосив на тому, що не приймаються будь-які пояснення директорів держлісгоспів щодо виявлених недоліків у роботі їхніх підлеглих, тому що за стан справ на державних лісогосподарських підприємствах персональну відповідальність несуть директори держлісгоспів!
 «Шановні керівники, якщо ви вважаєте несправедливими звинувачення будь-яких контролюючих органів на адресу держлісгоспу, то докажіть це в судовому порядку, - підкреслив Анатолій Омелянович. - Тому при виявленні недоліків у роботі, порушень фінансової дисципліни в першу чергу  відповідатиме директор. З ним буде розірвано контракт, не дивлячись на заслуги, досвід, стаж роботи. Адже нікого силою не призначено на директорську посаду. Всі прийшли на посади з власної волі. Тому мають працювати відповідно до вимог часу! Адже держава наймає на роботу менеджера для ефективного управління держлісгоспом. А  перевірки, які проводить постійно обласне управління лісового та мисливського господарства разом з відповідними контролюючими органами, показують, хто і наскільки є ефективним менеджером».
 
Бондар А.О. в черговий раз акцентував увагу учасників колегії на тому, що Указом Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» започатковано з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» з висадкою 1 млрд. дерев за 3 роки та створення 1 млн. га нових лісів за 10 років.
Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», затверджена 8 сесією 6 скликання обласної ради. Нею передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва.
Тому в діалозі з головами територіальних громад задіяні всі: начальник управління, його заступники, директори, головні лісничі, лісничі держлісгоспів. На даний час запропоновано два шляхи реалізації державної екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України»:
1. Створення лісогосподарськими підприємствами нових лісів на землях територіальних громад на договірних умовах за кошти місцевого чи державного бюджету. Вартість одного гектара створення нових лісів - 10 тисяч гривень, вирощування до переведення у покриту лісом площу - 20 тис. грн.;
2. Надання лісогосподарським підприємствам малопродуктивних та деградованих земель у постійне користування для подальшого створення нових лісів (вартість виготовлення правовстановлюючих документів біля 1 тис. грн. за один гектар).
Під час реалізації екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України»  враховані інтереси ОТГ у створенні нових робочих місць. Лісівники готові посприяти у розробленні місцевих програм із масштабного заліснення.
Адже така спільна робота є успішною реалізацією стратегічного курсу лісівників Вінниччини – збільшення лісистості області до оптимального рівня, підвищення продуктивності дубових лісів та збагачення їх породного складу. 
В умовах глобального потепління, масового всихання лісів вінницькі лісівники разом з територіальними громадами можуть створювати та формувати лісонасадження за участю більш посухостійких деревних порід, щоб область в наступні 50-100 років не втратила ліси.
Анатолій Омелянович наголосив на тому, у лісівників і територіальних громад попереду чимало важливої роботи по створенню лісів, висловив переконання, що і в умовах децентралізації разом з керівництвом області, територіальними громадами буде зроблено все необхідне для збільшення лісистості Вінниччини. Адже лісове господарство як важлива складова народногосподарського комплексу держави зараз постійно знаходиться в центрі уваги Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, громадськості.
Лісівники області, прекрасно розуміючи скрутне фінансове становище держави, лісового господарства України, заробляють кошти і вкладають їх у створення державних лісів. За 8 місяців 2021 року обсяг виручки від реалізації виробленої продукції склав 544 млн. грн.
Тому життєво важливою є вимога часу - організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень. Бо держава на ведення державного лісового господарства грошей не виділяє!
Тому робота кожного директора, наголосив Бондар А.О,  буде оцінюватися відповідно до того, наскільки ефективно держлісгосп використовує деревину, водні, земельні ресурси, рекреаційні можливості, як займається теплично-парниковим господарством, побічним користуванням, реалізацією посадкового матеріалу. Самофінансування лісогосподарського виробництва – запорука стабільної роботи держлісгоспів.
З основними доповідями порядку денного на колегії виступили перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Діденко В.І., заступники начальника Котенко В.Г., Колчанов А.В.
 
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ