Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 04.10.2019
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Анатолій Бондар: головний критерій оцінки роботи кожного держпідприємства – інтереси держави, благополуччя людини!

Під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Бондаря Анатолія Омеляновича третього жовтня відбулося засідання колегії  обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому розглянуто питання стану роботи управління з персоналом на підприємствах лісового господарства; військового обліку і бронювання військовозобов’язаних та призовників, проаналізовано результати проведеного територіальним управлінням Рахункової палати аудиту ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на ведення лісового і мисливського господарства, охорону і захист лісів у лісовому фонді підприємств Вінницького ОУЛМГ.
Бондар А.О. проаналізував фінансово-господарську діяльність держпідприємств лісового господарства Вінниччини за 9 місяців 2019 рок.
Перед керівниками підпорядкованих управлінню державних підприємств лісового господарства Анатолій Омелянович поставив основну вимогу: забезпечити максимальне надходження коштів до каси держлісгоспів через збільшення реалізації деревної продукції та продукції побічного користування, посадкового матеріалу основних лісоутворюючих порід та декоративного посадкового матеріалу, суворе дотримання фінансової та розрахункової дисципліни, ефективне використання зароблених коштів.
Бондар А.О. наголосив, що лише максимальні надходження від ведення лісового господарства принесуть максимальні податки до державного та місцевих податків, дадуть змогу виплатити працівникам гідну зарплату, захистити й підтримати працівників, ветеранів лісового господарства. Потрібно ефективно господарювати, щоб мати кошти на створення лісів, догляд за ними, охорону й захист лісів, збереження кадрів.
Анатолій Омелянович саме під таким кутом проаналізував роботу кожного держпідприємства лісового господарства, заслухано пояснення директорів держпідприємств, які не виконують планових завдань.
На колегії з основними питаннями порядку денного виступили заступник начальника ВОУЛМГ Котенко В.Г., начальник відділу лісового господарства Мельник І.В., головний спеціаліст по роботі з персоналом Шмалюх А.М.
Кадрові питання у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства завжди стоять на першому місці.
Сьогодні на підприємствах ВОУЛМГ працює 1659 чоловік, 26% з яких – люди віком до 35 років, 61% - 36-55 років, 12% - 56-65 років. Зі стажем роботи 3-10 років маємо 43% працівників. У державній лісовій охороні 90% спеціалістів мають фахову освіту. Укомплектованість кадрами складає 97%. З відривом від виробництва навчається 23 людини, без відриву – 61.
За великим рахунком, підготовка справжнього лісівника починається ще зі шкільної парти, з учнівських лісництв, яких в області нараховується 50, з лісівничої родини, з династій лісівників. 
На Вінниччині готують майбутніх лісівників Вінницький національний аграрний університет, Іллінецький  державний аграрний коледж, Вінницький транспортний коледж, Вище професійне училище №41 м. Тульчин.
На засіданні колегії обласного управління лісового та мисливського господарства намічено ряд заходів щодо виконання в четвертому кварталі 2019 року планових завдань, інвентаризації лісових культур, співпраці з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в питаннях виділення землі під заліснення, оформлення правовстановлюючих документів на землю, дотримання іншими лісокористувачами області Лісового кодексу.
Підсумовуючи роботу колегії, начальник управління Бондар А.О. наголосив, що головними критеріями роботи кожного держпідприємства є інтереси держави, людина, забезпечення її матеріальних і духовних потреб. А це можливо при одній умові – високоефективній роботі держпідприємства, що гарантує високі податки в державну казну і гідну зарплату працівникам, соціальну захищеність в непростий час, впевненість у завтрашньому дні, моральний комфорт.