Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 29.10.2021
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

30 жовтня в Україні - єдиний день посадки лісу: головний захід всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» на виконання Президента України «Зелена країна»!

На виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» в Україні з 1 жовтня до 30 листопада проводиться двомісячна всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом» з висадкою 1 млрд. дерев за 3 роки та створення 1 млн. га нових лісів за 10 років.
На Вінниччині за час проведення акції вже висаджено 200 тисяч штук дерев, в тому числі держлісгоспами – 140 тисяч штук. А 30 жовтня лише держпідприємствами лісового господарства буде висаджено 105 тисяч штук дерев.
30 жовтня – спільна посадка дерев лісівниками з Президентом України, головами облдержадміністрацій, головами обласних рад, територіальних громад. У цій важливій справі будуть задіяні всі обласні управління лісового та мисливського господарства, держлісгоспи, лісництва.  Спільні зусилля керівників, лісівників і територіальних громад області дадуть можливість збільшити лісистість краю.
Це важливе питання постійно знаходиться в центрі уваги Вінницької ОДА, обласної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, об’єднаних територіальних громад.
Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», затверджена 8 сесією 6 скликання обласної ради. Нею передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва.
Для забезпечення екологічної рівноваги території Вінниччини та досягнення оптимального мінімального рівня лісистості 15 % необхідно створити ще не менше 30 тис. га нових лісів.
Тому в умовах децентралізації разом з керівництвом області, територіальними громадами маємо зробити все необхідне для збільшення лісистості Вінниччини.
На даний час лісівники області пропонують два шляхи збільшення лісистості краю:
1. Створення лісогосподарськими підприємствами нових лісів на землях територіальних громад на договірних умовах за кошти місцевого чи державного бюджету;
2. Надання лісогосподарським підприємствам малопродуктивних та деградованих земель у постійне користування для подальшого створення нових лісів.
ОТГ у свою чергу мають можливість при допомозі лісівників розробити місцеві програми із збільшення лісистості території кожної громади.
Вінниччина має прекрасний досвід плідної співпраці лісівників, перших керівників області, голів районних рад, райдержадміністрацій, депутатів рад усіх рівнів, жителів області при  вирішенні питань заліснення рідного краю.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ