Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 04.06.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Лісівники Вінниччини відзначають Всесвітній день охорони навколишнього середовища

 
5 червня щороку ми відзначаємо Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
Початок цього свята сягає корінням у 1972 рік, а саме свято має на меті привернення уваги суспільства до важливих і нагальних проблем довкілля, стимулювати певні дії  суспільства, політиків, законодавців для вирішення цих проблем.
Основним завданням лісівників Вінниччини є відтворення лісів, охорона існуючих лісових угідь, підвищення лісистості краю за рахунок створення нових лісів. До дня довкілля лісівники Вінниччини провели уроки природи в обласному лісівничому еколого-просвітницькому центрі та подібних центрах держлісгоспів, онлайн уроки з учнівськими лісництвами.
Багато хто хибно вважає, що ліс росте сам по собі…
Лісівники Вінниччини відновлюють площу лісів на місці рубок головного користування. Щороку лісгоспи Вінниччини висаджують більше 6 млн. майбутніх дерев на площі більше 1000 га. Навесні 2022 року держлісгоспи Вінниччини здійснили на площі 766 га лісовідновлення, в тому числі на площі 22 га - створено нові ліси. Висаджено та висіяно майже 5 мільйонів штук майбутніх дерев.
Якщо порахувати кількість нових дерев у розрахунку на населення Вінниччини, то це в середньому 4 саджанця на 1 людину.
70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. В умовах глобального потепління, масового всихання лісів вінницькі лісівники успішно створюють та формують лісонасадження за участю більш посухостійких деревних порід.
Загальна площа лісів області - 366,4 тис. га , з них 218,8 тис. га – ліси Вінницького ОУЛМГ. Найвищий відсоток лісистості серед адміністративних районів має колишній Чечельницький (24,4%), а найменший – Козятинський район (4%), що пов’язано з традиційним аграрним призначенням земель.
Лісівники Вінниччини щороку створюють нові ліси
Лісівники Вінниччини щороку збільшують площі нових лісів, заліснюючи малопродуктивні землі. Створення нових лісів (захисних насаджень) - це важка праця. Започатковано рух зі створення полезахисних смуг, насаджень ще у радянські часи (так званий сталінський план перетворення природи). Тоді масово створювались лісозахисні, лісомеліоративні станції. На Вінниччині особливо активно в надзвичайно важких умовах заліснювали схили Дністра.
Сьогодні під створення захисних насаджень передають землі, не придатні для ведення сільського господарства, малопродуктивні деградовані ґрунти, або так званий меліофонд. Якою б не була назва, але суть залишається однаковою: на зазвичай важких для доступу техніки ділянках (ярах, крутосхилах, заболочених місцевостях), які роками пустують, лісівники створюють лісові насадження, найчастіше вручну висаджуючи саджанці чи висіваючи насіння лісових порід. У перші роки захисні насадження, як і молоді насадження державного лісового фонду, потребують догляду, який працівники лісгоспів проводять кілька разів за вегетаційний період, знищуючи шкідливу забур’яненість, розпушуючи міжряддя.
Наскільки збільшується лісистість Вінниччини?
У 1991 році лісистість Вінницької області складала близько 11%. Нині на Вінниччині заліснено 13,8 % від загальної території, а має бути 15 % (мінімально оптимальна наукова норма), а то й 20 %. Для досягнення оптимального рівня в області потрібно створити щонайменше 30 тисяч гектарів. Лісівники можуть щорічно створювати нові ліси на площі 2-3 тис. га.
За підрахунками фахівців, з 1944 року на Вінниччині шляхом відтворення і лісорозведення створено майже 200 тис. га лісів. За роки Незалежності ця цифра сягає майже 40 тис. га.
Вінниччина – традиційно аграрний регіон, тому природним є фактор лісодефіцитності (11 місце серед областей в Україні за площею лісового фонду).
На одного жителя області припадає 0,21 га лісу (в середньому по Україні цей показник становить 0,16 га, у деяких країнах Європи - значно вищий).
Лісівники Вінниччини створюють біологічно стійкі та високопродуктивні лісові насадження.
В умовах глобального потепління, масового всихання лісів вінницькі лісівники успішно створюють та формують лісонасадження за участю більш посухостійких деревних порід.
Головною породою при створені лісових культур залишається традиційний для подільських дібров дуб звичайний (80-90% від загальної кількості). Висаджують в області також горіх чорний, сосну звичайну, дуб червоний, береку лікарську, грушу лісову, модрину європейську, дугласію.
 
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ