Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 03.05.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Вінниччина – батьківщина Міністра Байтали

На Вінниччині вийшла із друку книга про міністра Байталу, легенду лісового господарства України, присвячена 100-річчю від дня народження Василя Дем’яновича
Лісівники Вінниччини шанують пам’ять про Байталу Василя Дем’яновича, Міністра лісового господарства УРСР в 1980–1987 роках. 5 квітня минуло сто років від дня народження нашого легендарного земляка. Тому на Вінниччині протягом квітня відбулися різноманітні заходи з нагоди пам’ятної події, серед яких – вихід книги про міністра.
Василь Дем’янович народився 5 квітня 1922 року в селі Пеньківка нині Жмеринського району (раніше - Шаргородського) Вінницької області. У квітні 2007 року в селі відкрито меморіальну дошку пам'яті Василя Дем'яновича Байтали.
15 квітня 2010 року з ініціативи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства на території Пеньківської школи закладено алею пам’яті імені заслуженого лісівника України Байтали В.Д. У місцевій школі функціонує учнівське лісництво імені Байтали.
З нагоди 100-річчя від дня народження Байтали В.Д. у ДП «Жмеринський лісгосп» відкрито пам’ятний знак із меморіальною дошкою, проведено акцію «100 дубів – в день 100-річчя».
Окремо слід зазначити про цінність такої події, як вихід книги «Вінниччина – батьківщина Міністра Байтали». Автори видання – Анатолій Бондар, Петро Бендера, Станіслав Вовк. 
До книги ввійшли і особисті спогади головного лісівника Вінниччини, начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря. Коли у 1985 році його призначали директором Іллінецького держлісгоспу, він вперше проходив співбесіду у Міністра Байтали В. Д.
- Байтала В.Д. – виходець із простої селянської родини, який став легендою лісового господарства, визначним державним діячем, з яким рахувалися вчені, академіки, науковці, - розповідає Анатолій Омелянович.
- Лісівники Вінниччини продовжують добрі починання В.Д.Байтали, - зазначає директор ДП «Жмеринський лісгосп» Петро Бендера. – Жмеринські лісівники все необхідне роблять і будуть робити, аби вінничани, Україна знали, як звичайний сільський хлопець із Вінниччини став Міністром лісового господарства УРСР, як багато він зробив для майбутніх поколінь українців.
А ще один із співавторів видання, керівник пресслужби управління Станіслав Вовк переконаний, що про таких людей не лише книги потрібно писати, а й фільми створювати. Бо це - наша національна гордість, золотий фонд лісового господарства України.
У книзі можна знайти не лише біографію та архівні фотографії В.Д.Байтали, а й порівняно недавні фото його родини, нащадків, спогади сучасників.