Визначено лідерів трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини

4 квітня цього року під головуванням начальника Вінницького ОУЛМГ Анатолія Бондаря відбулося засідання колегї обласного управління лісового та мисливського господарства. Проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підприємств за перший квартал 2018 року, визначено лідерів трудового суперництва. Ними стали ДП «Дашівське ДЛМГ» (1 місце, директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Вінницький лісгосп» (2 місце, Попельнюк В.В., Ільченко Є.В.) та ДП «Іллінецький лісгосп» (3 місце, Романович А.В., Пальченко В.В.).
Ефективність діяльності кожного держпідприємства лісового господарства області оцінюється за чіткими критеріями, які демонструють, наскільки успішно в тому чи іншому держлісгоспі справляються із головним завданням, поставленим перед лісівниками державою – збереженням, охороною та відтворенням лісів. Окрім стану лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), до уваги береться і рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Приємно здивував Іллінецький держлісгосп, який вперше за останні роки виборов законну «бронзу» - посів 3 місце. За словами начальника ВОУЛМГ Анатолія Бондаря, це є свідченням цілеспрямованої й ефективної роботи керівництва та трудового колективу. Якщо пригадати, що найкращим показником роботи ДП «Іллінецький лісгосп» було 7 місце за перше півріччя 2006 року, то прогрес в роботі (з постійних за ці роки 10-11 місць) – разючий! За перше півріччя 2015 року – вже 4 місце в трудовому суперництві серед споріднених підприємств. І ось зараз – почесне третє місце! Радує закономірний результат роботи іллінецьких лісівників. Це – свідчення потужної, цілеспрямованої, впевненої діяльності особисто директора Романовича А.В., очолюваного ним колективу. Зміна лідерів трудового суперництва – гарний сигнал, стимул для подальшого підвищення ефективності лісогосподарського виробництва. А тут важлива постійна, довготривала, планомірна робота всього трудового колективу держпідприємства. Іллінецький держлісгосп впевнено відроджує колишню славу!
Іллінецький лісгосп спромігся в 2017 році збільшити переробку деревини на 260%! Це – найкращий результат серед восьми деревообробних дільниць держпідприємств лісового господарства Вінниччини,
Як завжди, лідер трудового суперництва у 1-му кварталі – ДП «Дашівське ДЛМГ», яке є яскравим взірцем ефективного поєднання ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. Тут вміло займаються водночас і лісовим, і мисливським, і сільським господарством.
Другими в трійці лідерів трудового суперництва стали лісівники ДП «Вінницький лісгосп». Тут стабільно демонструють високий рівень ведення лісового господарства.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ


  • 17.05.2022
  • |
  • Загальні новини
  • |
  • Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець: «Зелена країна» на Вінниччині – успішний приклад виконання президентської програми заліснення України

З робочим візитом Вінниччину відвідав Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Віталійович Болоховець. У насиченій програмі поїздки відбулася зустріч Болоховця Ю.В з членами учнівського лісництва «Зелений світ» Грижинецької школи (директор Могер Ю.Г.). На лісовій ділянці Вінницького лісництва ДП «Вінницький лісгосп» за участю Голови ДАЛРУ, начальника Вінницького ОУЛМГ Бондаря А.О., директора держлісгоспу Попельнюка В.В. та юних лісівників.проведена посадка лісових культур.
Болоховець Ю.В. відмітив чимало позитивних тенденцій та високих виробничих показників у лісокультурному виробництві лісгоспів Вінничични. Зокрема, зазначив, що Вінниччина є полігоном передового досвіду з підвищення продуктивності лісів, збагачення їхнього породного складу, використання інтенсивних технологій створення та вирощування дубових лісів, підкреслив високу ефективність лісогосподарської діяльності лісівників Вінниччини. 
Під час проведення робочої наради Ю.В.Болоховець підкреслив успішне виконання лісівниками Вінниччини програми Президента України «Зелена країна». Він зазначив, що робота вінницьких лісівників є зразковою, відзначив активну участь свідомої громадськості, членів учнівських лісництв, представників територіальних громад. Цього року під час весняної лісокультурної кампанії держлісгоспами області створено ліси на площі 747 га, в тому числі 22 га – це нові ліси, посаджені на деградованих і малоцінних землях, які передали територіальні громади для заліснення. Було висаджено понад 5 мільйонів майбутніх дерев.
У кварталі 29 Вінницького лісництва ДП «Вінницький лісгосп» (вид. 9.1 площа 1,9 га) проведено посадку лісових культур посадковим матеріалом із закритою кореневою системою за схемою 4рДЗ1рМДЄ4рДЗ1рДГЛ4рДЗ1рГХЧ. Сінці дуба звичайного, дугласії, модрини європейської вирощені у теплицях Вінницького держлісгоспу.
Юні лісівники учнівського лісництва «Зелений світ» - давні друзі вінницьких лісівників. Діти постійно підтримують лісівничі ініціативи, цікавляться лісом, нелегкою роботою лісівників, багато знають про лісове господарство Вінниччини, про те, які дерева висаджують у наших лісах, як їх доглядають. На практиці теж вивчають роботу лісівників: садять ліс, заготовляють насіння дерев, гіллячковий корм для зимової підгодівлі, беруть у часть у розвезенні кормів, виготовляють годівниці та будиночки для птахів. А ще мають на території школи власну теплицю, розсадник, тому постійно вирощують деревний та декоративний посадматеріал.
Голова ДАРЛУ поспілкувався з дітьми, розпитав, що вони знають про ліс, чи мріє хтось у майбутньому отримати лісівничу освіту і професійно пов’язати своє життя з лісом. Директор школи Юрій Могер підкреслив:
- Найголовніше те, що члени учнівського лісництва виростуть порядними, працьовитими людьми, які берегтимуть і захищатимуть ліси рідної України. Бо навчальну лісівничу практику діти уже пройшли в учнівському лісництві, беручи участь у створенні лісових культур, в багатьох інших заходах лісівників.
Очільник лісівників Вінниччини Анатолій Бондар зазначив, що лісгоспи Вінниччини надзвичайно відповідально ставляться до інформаційно-просвітницької роботи і опікуються 50-ма учнівськими лісництвами. Це є одним із найвищих показників в Україні, при тому, що Вінниччина – це регіон із середнім показником лісистості.